reklama

Zástupcovia Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Trnave si vymieňali skúsenosti s portugalskými partnermi

Zástupcovia Strednej odbornej škole elektrotechnickej (SOŠE) v Trnave si vymieňali skúsenosti s portugalskými partnermi.

V dňoch od 7. do 11. marca 2022 v priestoroch SOŠE Trnava konalo stretnutie projektových partnerov z Portugalska a zamestnancov školy v rámci projektu Erasmus + JOB SHADOWING.

Účelom tejto pracovnej návštevy riaditeľa školy Josého Manuela Morejru a pedagógov z  Portugalska bolo nadobudnúť zručnosti a vedomosti o praktickom a duálnom vzdelávaní na našej škole.

Zahraniční pedagógovia mali možnosť v rámci tohto stretnutia navštíviť firmu Bizzcom Bučany, ktorá zabezpečuje duálne vzdelávanie pre našich študentov.

V Energolande v Mochovciach sa pod vedením odborne zaškoleného personálnu oboznámili so spôsobom realizácie duálneho vzdelávania v tejto spoločnosti a na záver dňa sme navštívili Liečebno-výchovné sanatórium Poľný Kesov, kde naši hostia mali možnosť vidieť výchovný proces v tomto zariadení.

V rámci poznávania praktického a duálneho vzdelávania v ďalších regiónoch Slovenska sme projektovým partnerom pripravili stretnutie s vedením SOŠ hotelovej v Hornom Smokovci, ktoré organizačne zabezpečil na vysokej profesionálnej úrovni riaditeľ školy PaedDr. Pavol Hudáček. Pri tejto príležitosti sme mali možnosť osobne spoznať aj predsedu odboru školstva prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Jána Furmana, stretnutie s ktorým bolo taktiež príjemné a veľmi srdečné.

Zahraniční pedagógovia sa okrem našej školy a spôsobov vyučovania na Slovensku oboznámili aj s mestom Trnava a jeho okolím. Spoznávanie Slovenska následne pokračovalo návštevou Tatranského národného parku.

Milý a prívetivý prístup zamestnancov všetkých vzdelávacích inštitúcií, ktoré sme navštívili len umocnil zážitky a dojmy spojené s poznávaním nášho krásneho Slovenska, ktoré si projektoví partneri odniesli do svojej krajiny.

Projektové stretnutie organizačne pripravovala PhDr. PaedDr. Tatiana Nevolná, PhD., za aktívnej účasti PhDr. Moniky Kučerkovej, Mgr. Lukáša Ilavského, Ing. Stanislava Vragaša, PhD, pod gesciou riaditeľky Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Trnave RNDr. Ing. Ivety Bakičovej.

PhDr. PaedDr. Tatiana Nevolná, PhD.
zástupkyňa školy

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2022 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.