reklama

Študenti strednej dopravnej školy rozvíjali svoje podnikateľské zručnosti

Občianske združenie Lifestarter s podporou Slovak Business Agency zorganizovalo počas februára a marca kurz podnikateľských zručností na Strednej priemyselnej škole dopravnej v Trnave.

Kurz „21 HRDINOV“ je kurz pre podnikavých študentov a v uplynulom období sa ho zúčastnili študenti tretieho ročníka Strednej priemyselnej školy v Trnave. Cieľom kurzu bolo študentov motivovať k aktivite a angažovanosti, ako aj samostatnosti pri vytváraní vlastného projektu.

V priebehu ôsmich týždňov dostali účastníci príležitosť objavovať svoje silné stránky, učili sa princípom spolupráce a rozšírili si svoje znalosti v témach SWOT analýzy, design thinking, manažmentu projektu či marketingu.

FOTO: ©lifestarter, Peter Pilát

Pod vedením lektorov z občianskeho združenia Lifestarter tiež študenti v skupinách vytvárali vlastné projekty zlepšujúce klímu školy.

Výsledkom tak bolo vytvorenie malej rekreačnej zóny so stolným futbalom, nové hygienické potreby pre niektoré triedy a pripravujú aj projekt vedomostného kvízu pre školu.

Na stretnutiach panovala tvorivá atmosféra, ktorá bola neraz doplnená rôznymi netradičnými úlohami a aktivitami. „Na projekte 21 HRDINOV sa mi veľmi páči, že pracujeme ako tím, taktiež, že môžeme spoločne hľadať problémy a ich ideálne riešenia, okrem toho je to príjemné odreagovanie,“ skonštatovala jedna z účastníčok kurzu.

Občianske združenie Lifestarter plánuje v budúcnosti kurz spustiť aj na ďalších stredných školách v Trnave, ktoré prejavia záujem, a umožniť tak ďalším mladým ľuďom rozširovať ich komunikačné, prezentačné a podnikateľské zručnosti.

(mk)

FOTO: ©lifestarter, Peter Pilát

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2022 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.