reklama

Župa sa dohodla so ZSSK na ďalšom posilnení vlakovej dopravy medzi Hlohovcom a Leopoldovom

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) zabezpečil ďalšie posilnenie vlakovej dopravy na trase medzi Hlohovcom a Leopoldovom. Župa tak operatívne zareagovala na zvýšený záujem verejnosti o cestovanie vlakmi po uzatvorení cestného mosta v Hlohovci, ktorý prechádza komplexnou rekonštrukciou.

Kapacity dvoch ranných vlakov budú zdvojnásobené. V rannej a poobednej špičke, ako aj neskoro večer, budú zavedené nové, mimoriadne spoje. Aktualizovaný grafikon spojov vedených v pracovných dňoch začne platiť po veľkonočných prázdninách, teda od stredy 20. apríla 2022, a bude zverejnený na www.hlohoveckymost.sk a www.zssk.sk.

„Veľmi rýchlo sme zareagovali na podnety od obyvateľov, ktorí na cestovanie počas uzávery cestného mosta využívajú vlaky. Na vlastné náklady sme až do októbra objednali ďalšie mimoriadne spoje, ktoré pokryjú dopyt cestujúcich v rannej a poobedňajšej špičke, respektíve neskoro večer. V spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko sme zabezpečili aj možnosť prestupu na ďalšie vlaky. Podobne prispôsobujeme aj cestovné poriadky prímestských autobusov. Pri železničnej stanici v Leopoldove sme pripravili 60 dodatočných parkovacích miest a pri športovej hale v Hlohovci sprístupníme dočasné parkovisko až pre 150 áut,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: ZSSK

Prepravné kapacity budú zdvojnásobené na spojoch odchádzajúcich z Hlohovca do Leopoldova o 5:45 hod. a v opačnom smere s odchodom z Leopoldova o 6:38 hod. Kapacita vlakovej súpravy oboch uvedených vlakov bude zvýšená na celkovo 342 miest na sedenie a 240 miest na státie.

Počas rannej špičky bude pridaný nový spoj s odchodom z Hlohovca o 6:55 hod., ktorý má príchod do Leopoldova o 7:00 hod., kde môžu cestujúci prestúpiť na regionálny rýchlik do Trnavy a Bratislavy s odchodom o 7:04 hod.

Popoludní budú pridané dva mimoriadne vlaky, v oboch smeroch po jednom. Prvý vlak bude vyrážať z Leopoldova o 14:34 hod. s pravidelným príchodom do Hlohovca o 14:41 hod. Na uvedený vlak je možné prestúpiť z vlaku REX 1733 z Bratislavy a Trnavy.

Druhý osobný vlak bude premávať v opačnom smere, teda s odchodom z Hlohovca o 14:53 hod. a príchodom do Leopoldova o 14:59 hod. Z uvedeného vlaku je možné prestúpiť na rýchlik do Bratislavy s odchodom o 15:04 hod.

Úpravy sa týkajú aj neskorých večerných spojov, ktoré budú rozšírené. Osobný vlak odchádzajúci z Trnavy o 22:30 hod. bude z Leopoldova predĺžený až do Hlohovca, kde bude mať pravidelný príchod od 23:12 hod. Vlak následne vyrazí v opačnom smere z Hlohovca o 23:18 hod. a príde do Leopoldova 23:20 hod.

S úmyslom zvýšiť komfort cestujúcich obyvateľov trnavská župa vytvorila možnosť parkovania 60 osobných áut na železničnej stanici v Leopoldove. Aktuálne prebiehajú práce na vybudovaní dočasného parkoviska pre 150 áut pri športovej hale v Hlohovci. Vyznačené budú aj parkovacie miesta v Šulekove, a to v počte 60 na Priemyselnej a 40 pred nákupných centrom.

Ako doplnil Jozef Viskupič, „župa je v dennom kontakte s prímestským autobusovým dopravcom ARRIVA Trnava a optimalizáciou cestovných poriadkov operatívne reaguje na podnety verejnosti“.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2022 12:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.