reklama

Od pondelka budú premávať medzi Leopoldovom a Hlohovcom mimoriadne vlakové spoje

Trnavský samosprávny kraj zabezpečil pridanie ranných a večerných vlakových spojov medzi Leopoldovom a Hlohovcom nad rámec aktuálne platného grafikonu. Operatívne tak zareagoval na požiadavky obyvateľov dochádzajúcich do práce počas kompletnej uzávery cestného mosta cez rieku Váh v Hlohovci. Dodatočné spoje, ktoré budú premávať od pondelka 4. apríla 2022 predbežne do 20. októbra 2022, kraj objednal u Železničnej spoločnosti Slovensko na vlastné náklady.

„Okamžite sme reagovali na uzavretie hlohoveckého mosta, ktoré prišlo v záujme zachovania bezpečnosti a zdravia o tri týždne skôr, ako bolo pôvodne plánované. Do praxe sme uviedli upravené cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy, vďaka ktorým sa cestujúci dostanú aj na železničné stanice. Vlakové spojenia medzi Hlohovcom a Leopoldovom sú v aktuálnom grafikone výrazne posilnené. Navyše sme iniciatívne objednali ďalšie vlaky, a to skoro ráno a neskoro večer. Týmto krokom sme vyšli v ústrety zamestnancom, ktorí pracujú na zmeny. Ďakujem Železničnej spoločnosti Slovensko, že operatívne vyhovela našej žiadosti,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že kraj za výkony zaplatí viac ako 35-tisíc eur z vlastného rozpočtu.

Ranný pridaný spoj bude odchádzať z Leopoldova o 3:40 hod. s príchodom do Hlohovca o 3:46 hod. Vlak následne z hlohoveckej stanice odíde o 3:52 hod. a do Leopoldova príde o 3:58 hod.

Tieto spoje budú premávať denne, teda aj počas pracovných dní, víkendov a voľných dní.


Most v Hlohovci

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Vlakový spoj, ktorý bude pridaný večer, bude mať pravidelný odchod z Leopoldova o 22:20 hod. s príchodom do Hlohovca o 22:26 hod. Vlak z hlohoveckej stanice odíde o 22:35 hod. s pravidelným príchodom do Leopoldova o 22:41 hod.

Uvedené dva spoje budú premávať počas pracovných dní.

Trnavská župa v predstihu pripravovala opatrenia na zmiernenie vplyvu uzávery mosta na verejnosť. V spolupráci s dopravcom ARRIVA Trnava a Železničnou spoločnosťou Slovensko ich chystala k termínu pôvodnej uzávery mosta pre cestnú dopravu 20. apríla 2022. Aj preto dokázala promptne reagovať po vylúčení všetkej dopravy z mosta od 30. marca 2022.

Ako doplnil župan Viskupič, „vďaka dlhej a náročnej príprave sme v spolupráci s partnermi zabezpečili nadväznosť vlakových a prímestských autobusových spojov. V rámci posilnených spojov v Hlohovci premáva aj kyvadlová doprava v úseku medzi železničnou a autobusovou stanice po Hlohovú ulicu v centre mesta.“

Ulož ako PDF
Napísal 2. apríla 2022 16:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.