reklama

Nové logo mesta má aj negatívne ohlasy, vznikla petícia za jeho stiahnutie

Iba jeden deň po zverejnení nového loga mesta Trnava vznikla internetová petícia za jeho stiahnutie.

Ako informoval médiá jej iniciátor Michal Lipovský, petíciu založil „na základe množstva negatívnych komentárov k zverejnenému novému logu mesta Trnava“.

„Logo pripomína plagiát, nakoľko sa dá nájsť na internete množstvo takmer rovnakých lôg, nevystihuje Trnavu ako takú a skôr pripomína znak známych cigariet. Preto bola založená petícia na jeho stiahnutie a prehodnotenie,“ vysvetľuje Lipovský.

Verejnosť sa k jeho výzve môže pridať podpisom na tejto stránke.


Trnavská radnica

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Novú vizuálnu identitu Trnavy, vrátane nového loga, vybrala odborná komisia prostredníctvom súťažných návrhov vo verejnej súťaži.

Logo v kráľovskej modrej farbe so zlatou korunkou odkazuje na fakt, že sa Trnava ako prvá na našom území stala slobodným kráľovským mestom, vysvetľuje mestská samospráva.

Trnavu doteraz reprezentoval modro-žltý erb s kolesom, podľa radnice však tento znak nikdy nebol súčasťou ucelenej vizuálnej identity.

Kompletnú správu o novom mestskom logu sme zverejnili v tomto článku.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2022 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.