reklama

Ďalšia smrť kolobežkára, muž po zrážke s autom skonal v trnavskej nemocnici

Stret s osobným autom sa stal osudným pre 57-ročného muža, ktorý sa viezol na elektrickej kolobežke.

K nehode došlo v sobotu 14. mája 2022 v Leopoldove. Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Zlatice Antalovej, podľa predbežných informácií mal 40 – ročný vodič na aute Renault Megane ísť po vedľajšej ulici a pri prechádzaní cez križovatku nedal prednosť mužovi na elektrickej kolobežke, ktorý jazdil po hlavnej ceste.

„Nasledoval náraz, po ktorom zostal vážne zranený 57 – ročný kolobežkár ležať na zemi. Privolaná RZP muža urýchlene transportovala do trnavskej nemocnice. Tam žiaľ, aj napriek obrovskej snahe lekárov, svojim zraneniam po niekoľkých hodinách podľahol,“ uviedla.

FOTO: KR PZ Trnava

Policajti vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá alkohol nepotvrdila. Policajná hliadka mužovi na mieste zadržala vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázala. To, či mohol byť vodič kolobežky pod vplyvom alkoholu, budú zisťovať z jeho krvi.

Polícia presné príčiny a okolnosti tragickej zrážky naďalej intenzívne vyšetruje.

Tragická smrť vodiča elektrickej kolobežky je druhou za ostatné tri roky v regióne. Naposledy zomrel po nešťastnej zrážke muž na ulici Jána Bottu v Trnave v decembri 2019. Polícia riešila aj viacero incidentov na cestách či chodníkoch, ktoré skončili pre kolobežkárov s ľahšími či ťažšími zraneniami.

„Vodiči, myslite na to, a pri každej jazde sa plne venujte vedeniu vozidla, rešpektujte dopravné značenie a všímajte si svoje okolie. Najmä v mestách a obciach je pohyb kolobežkárov, ale aj cyklistov a chodcov, v letnom období oveľa vyšší, dávajte preto pozor a snažte sa predvídať,“ pripomenula trnavská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2022 11:35. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.