reklama

Inteligentná Trnava 2022 predstaví inovácie pre mesto

V utorok 14. júna 2022 sa na pôde MTF STU v Trnave uskutoční podujatie o tom, ako zlepšiť kvalitu života v meste s využitím inovácií a inteligentnej špecializácie.

Podujatie určené pre odbornú, ale aj laickú verejnosť predstaví možné inovácie v meste pre udržateľnú budúcnosť v mobilite, energetike a pre lepšiu kvalitu života.

Podľa slov dekana MTF STU, prof. Ing. Miloša Čambála, CSc., je potrebné sa uvedenými témami v slovenských mestách zaoberať a Trnava môže do tejto diskusie vniesť prvotný impulz.

„Materiálovotechnologická fakulta STU je a chce byť naďalej aktívnym partnerom udržateľného zvyšovania kvality života v meste a v kraji. Pripravovaná konferencia môže ukázať cesty, ako to dosiahnuť prostredníctvom moderných technológií. Hľadanie inovácií vo využití alternatívnych zdrojov energie (napr. vodíka) je v súčasnosti na Slovensku aj v zahraničí vysoko aktuálne,“ konštatuje dekan MTF STU.

Partnerom podujatia je aj občianske združenie Trnava pre každého.

Jeho predseda Branislav Baroš hovorí: „Spojenie s MTF STU so sídlom v Trnave a ďalšími partnermi prináša do mesta odbornú diskusiu o inteligentných konceptoch jeho rozvoja. Politický súboj pôjde na akademickej pôde bokom, chceme hovoriť, zapojiť sa a prispieť k zrelému diskurzu o tom, ako naše mesto posúvať vpred. Pojmy ako inovácie či smart city by sme radi vysvetlili na praktických príkladoch a slovenských riešeniach. Radi by sme ich vrátili do prostredia, kam patria, teda bližšie k akademikom a priemyslu.“

Hlavnou ambíciou konferencie je ukotviť odborné témy na akademickej pôde a na podujatie pozvať aj významných zamestnávateľov v regióne. Tí predstavujú jeden z cípov inovačného trojuholníka, ktorý spolu s akademickou pôdou a verejnou správou dáva priestor na realizáciu zmien.

Konferencia sľubuje zaujímavé mená hostí a atraktívnu záverečnú panelovú diskusiu, jej program sa postupne dopĺňa na www.inteligentnatrnava.sk.

Záujemcovia z radov študentov, širokej i odbornej verejnosti sa môžu bezplatne registrovať práve na tejto webstránke.

Kontakt pre médiá: info@inteligentnatrnava.sk.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2022 11:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.