reklama

Inteligentná Trnava 2022 predstaví inovácie pre mesto

V utorok 14. júna 2022 sa na pôde MTF STU v Trnave uskutoční podujatie o tom, ako zlepšiť kvalitu života v meste s využitím inovácií a inteligentnej špecializácie.

Podujatie určené pre odbornú, ale aj laickú verejnosť predstaví možné inovácie v meste pre udržateľnú budúcnosť v mobilite, energetike a pre lepšiu kvalitu života.

Podľa slov dekana MTF STU, prof. Ing. Miloša Čambála, CSc., je potrebné sa uvedenými témami v slovenských mestách zaoberať a Trnava môže do tejto diskusie vniesť prvotný impulz.

„Materiálovotechnologická fakulta STU je a chce byť naďalej aktívnym partnerom udržateľného zvyšovania kvality života v meste a v kraji. Pripravovaná konferencia môže ukázať cesty, ako to dosiahnuť prostredníctvom moderných technológií. Hľadanie inovácií vo využití alternatívnych zdrojov energie (napr. vodíka) je v súčasnosti na Slovensku aj v zahraničí vysoko aktuálne,“ konštatuje dekan MTF STU.

Partnerom podujatia je aj občianske združenie Trnava pre každého.

Jeho predseda Branislav Baroš hovorí: „Spojenie s MTF STU so sídlom v Trnave a ďalšími partnermi prináša do mesta odbornú diskusiu o inteligentných konceptoch jeho rozvoja. Politický súboj pôjde na akademickej pôde bokom, chceme hovoriť, zapojiť sa a prispieť k zrelému diskurzu o tom, ako naše mesto posúvať vpred. Pojmy ako inovácie či smart city by sme radi vysvetlili na praktických príkladoch a slovenských riešeniach. Radi by sme ich vrátili do prostredia, kam patria, teda bližšie k akademikom a priemyslu.“

Hlavnou ambíciou konferencie je ukotviť odborné témy na akademickej pôde a na podujatie pozvať aj významných zamestnávateľov v regióne. Tí predstavujú jeden z cípov inovačného trojuholníka, ktorý spolu s akademickou pôdou a verejnou správou dáva priestor na realizáciu zmien.

Konferencia sľubuje zaujímavé mená hostí a atraktívnu záverečnú panelovú diskusiu, jej program sa postupne dopĺňa na www.inteligentnatrnava.sk.

Záujemcovia z radov študentov, širokej i odbornej verejnosti sa môžu bezplatne registrovať práve na tejto webstránke.

Kontakt pre médiá: info@inteligentnatrnava.sk.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2022 11:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.