reklama

Nebezpečný manéver. Nájdenú mínu naložil do auta a odviezol na políciu

Pyrotechnik z trnavskej polície bol privolaný k nálezu míny. Na policajnú stanicu v Seredi ju osobne doviezol nálezca.

„Na Obvodné oddelenie v Seredi muž, ktorý v kufri svojho auta doviezol zhrdzavenú mínu. Kovový predmet mal vykopať na svojom pozemku v miestnej záhradkárskej osade,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Policajti ihneď na miesto privolali pyrotechnika z Trnavy, ktorý potvrdil, že ide o protitankovú mínu z 2. svetovej vojny. Našťastie bola munícia nefunkčná, keďže jej chýbal iniciátor.

FOTO: KR PZ Trnava

Ako pokračovala Antalová, pyrotechnik mínu zaistil, bezpečne previezol na určené miesto. Neskôr bude spolu s ďalšou muníciou hromadne zlikvidovaná.

„Nielen v lesoch a na poliach, ale aj vo vlastnej záhradke treba byť opatrný. Pokiaľ objavíte podozrivý predmet, v žiadnom prípade s ním nijako nemanipulujte, ale ihneď privolajte políciu. To, že je munícia stará a hrdzavá, neznamená, že nie je nebezpečná. Aj keď vyzerá nefunkčne, pri neodbornej manipulácií môže prísť k jej odpáleniu,“ pripomenula.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2022 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.