reklama

Muž našiel pri venčení v potoku ruskú mínu z 2. svetovej vojny

Cíferskí policajti boli 5. júla 2022 privolaní k miestnemu potoku, v ktorom bola pri brehu zachytená stará munícia. Tú pravdepodobne vyplavila voda po predchádzajúcej búrke.

„Popoludní venčil 44 – ročný muž svojho psa pri miestnej časti Pác, v obci Cífer. Keď prechádzal okolo potoka, v bahne si všimol podozrivý predmet, ktorý pripomínal vojenskú muníciu. Policajti po príchode zistili, že naozaj ide o mínu a privolali na miesto trnavského pyrotechnika,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnae Zlatica Antalová.

FOTO: KR PZ Trnava

Pyrotechnik potvrdil, že ide o 82 mm delostreleckú mínu ruskej výroby, ktorú používali počas 2. svetovej vojny. Našťastie jej chýbal zapaľovač, a teda bola nefunkčná.

Mínu bezpečne prevzal a neskôr bude spolu s ďalšou muníciu bezpečne zlikvidovaná.

„V prípade, ak sa vám podarí nájsť podozrivý predmet, za žiadnych okolností s ním nemanipulujte, a bezodkladne na miesto privolajte políciu. Aj keď je munícia stará a hrdzavá, neznamená, že nie je nebezpečná. Môže síce vyzerať neškodne, no pri neodbornej manipulácií by mohlo prísť k jej odpáleniu,“ pripomenula Antalová.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2022 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.