reklama

Obchodné centrá MAX, vrátane trnavského, kúpil rakúsky vlastník slovenských predajní OBI

Skupina pre maloobchodné nehnuteľnosti a reality Supernova so sídlom v Grazi pôsobí na slovenskom trhu od roku 2016, celkovo s jedenástimi predajňami OBI. Supernova na Slovensku získala v júni 2022 svoje prvé objekty pre viacerých nájomníkov, konkrétne ide o štyri obchodné centrá známe pod názvom MAX. Každé z nich v krajských mestách Trnava, Trenčín, Nitra a Poprad zahŕňa obchodné priestory s rozlohou približne 15 000 metrov štvorcových, čo predstavuje celkový objem viac ako 60 000 metrov štvorcových.

Projekty MAX sú neoddeliteľnou súčasťou príslušných miestnych komunít už viac ako desať rokov a ponúkajú širokú škálu obchodov, reštaurácií, priestorov na podujatia a kiná.

Hlavnými nájomcami sú Billa, New Yorker, Kik, Tedi, Sinsay a Decathlon, tiež všetci medzinárodní partneri z ďalších nehnuteľnostiach siete Supernova, ako aj kiná Max.

Ilustračné foto

„Je skvelé, že sa nám podarilo urobiť tento krok a zaujať tak kľúčovú pozíciu v oblasti nehnuteľností v maloobchode na pre nás už piatom trhu,“ vyjadril sa o najnovších akvizíciách Markus Pinggera, generálny riaditeľ spoločnosti Supernova.

Supernova vykoná vizuálnu a technickú revíziu projektov, vrátane osobitného zamerania na zelené témy.

Všetky štyri centrá majú byť optimalizované a certifikované podľa štandardu ekologickej energetickej efektívnosti, ako sa zavádza aj vo všetkých ostatných centrách Supernova.  

Skupina sa zaviazala dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do konca roku 2023, vrátane nových akvizícií na Slovensku.

Obchodno-zábavné centrum MAX otvorili v Trnave ako prvé na jeseň 2004 na pozemkoch nevyužívaného priemyselno – technického areálu.

O skupine Supernova

Supernova je medzinárodná spoločnosť so sídlom v Grazi, ktorá sa zameriava na rozvoj a správu maloobchodných nehnuteľností v Rakúsku, Chorvátsku, Slovinsku, Rumunsku a na Slovensku. Jej súčasné portfólio zahŕňa 81 projektov v hrubej hodnote 1,85 miliardy eur.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2022 11:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.