reklama

Príďte si v piatok vypočuť inšpiratívnych a inovatívnych dizajnérov

Na podujatí PechaKucha Night Trnava sa predstaví hneď niekoľko zaujímavých umelcov, ktorí sú známi nielen doma, ale i vo svete. Tridsiate siedme vydanie sa uskutoční v piatok 17. júna 2022 o 19.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín.

PechaKucha Night má veľmi jednoduché pravidlá, organizuje sa vo formáte 20 × 20 – to znamená 20 obrázkov a na každý jeden je vymedzený čas 20 sekúnd. Prezentujúci stoja pred neľahkou úlohou, nesmú viesť dlhé monológy, ale ísť priamo k veci a jednoducho podať inšpirácie a motivácie pre svoju tvorbu.

Ako prvá sa predstaví Trnavčanka Blažena Ostrovská, ktorá nielen, že vedie vlastný ateliér pod značkou Ostrovska createur, ale aj prvú montessori škôlku v Trnave pod názvom LOLLIPOP. Jej kolekcie obleteli svet a najďalej boli napríklad v Šangaji. V piatok nám Blažena porozpráva o jej novej kolekcii Hedvige, ktorá je inšpirovaná autorkinou babkou, ktorá bola naučená nič nevyhadzovať.


Martin Smatana – The Kite

Produktový dizajn na medzinárodnej úrovni

Tvorba úžitkových predmetov so silným dôrazom na udržateľný rámec sa stáva hádam už bežnou praxou a nie je tomu inak ani na Slovensku. Annamária Mikulik sa ako jedna z mála venuje rozvíjaniu vzácnej techniky smaltovania/emailovania, ktorú uplatňuje na svojich produktoch, minimalistických šperkov, ktoré prezentuje pod značkou NATIF.

Predstaví sa aj produktová dizajnérka Michala Lipková. Tá pracuje na hraniciach produktového a zážitkového dizajnu a vedie Ústav dizajnu na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Pod jej vedením je ateliér produktového dizajnu TR1MTAB.

Prácu zameranú na tvorivý experiment a zážitok má určite ďalší účinkujúci Štefan Sekáč, ktorý pracuje prevažne v médiu keramiky a porcelánu. Štefan reflektuje v tvorbe súčasnú kultúru, kritizuje populárnu kultúru a trendy, komerciu a zisk. Na PechaKucha Night predstaví svoju poslednú kolekciu prezentovanú na Biennale Relevation v Paríži, kde sa kolekcia stala súčasťou výstavy 1000 VASES.


Terézia B. Denková

Pozitívne správy v mladom grafickom a ilustrátorskom dizajne

V roku 2019 bola založená Teréziou B. Denkovou galéria Typogaráž. Terézia nám v piatok predstaví aké rôzne prednášky, výstavy, workshopy a umelecké rezidencie zamerané na typografiu a dizajn publikácií organizuje a čomu sa v galérii ešte venujú.

A o svojej tvorbe porozpráva aj čerstvá absolventka Vysokej školy výtvarných umení z ateliéru Textilného dizajnu Antónia Antalová, ktorá prepája najmä textil a ilustráciu. No a spolu s Emou Cepkovou navštívime Svätý Jur. Ema totižto realizovala pre mesto grafiky náučného chodníka a orientačného systému.

A ak sa vám zdá, že zlých správ bolo za posledný rok viac než dosť príde Martin Smatana s knihou Rok dobrých správ, ktorý vás presvedčí o opaku. Režisér, animátor a ilustrátor si každý týždeň vybral jeden pozitívny príbeh zo sveta a vytvoril k nemu veselý obrázok z použitého oblečenia. Ako knihu tvoril vám povie už v piatok.

Vstupenky na podujatie v cene 3 € si môžete kúpiť v online predaji na stránke kultúrneho centra Malý Berlín (https://www.malyberlin.sk/eventy/pechakucha-night-trnava-vol-37-tdd-edition/) alebo na mieste pred začiatkom podujatia.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2022 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.