reklama

Príďte si v piatok vypočuť inšpiratívnych a inovatívnych dizajnérov

Na podujatí PechaKucha Night Trnava sa predstaví hneď niekoľko zaujímavých umelcov, ktorí sú známi nielen doma, ale i vo svete. Tridsiate siedme vydanie sa uskutoční v piatok 17. júna 2022 o 19.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín.

PechaKucha Night má veľmi jednoduché pravidlá, organizuje sa vo formáte 20 × 20 – to znamená 20 obrázkov a na každý jeden je vymedzený čas 20 sekúnd. Prezentujúci stoja pred neľahkou úlohou, nesmú viesť dlhé monológy, ale ísť priamo k veci a jednoducho podať inšpirácie a motivácie pre svoju tvorbu.

Ako prvá sa predstaví Trnavčanka Blažena Ostrovská, ktorá nielen, že vedie vlastný ateliér pod značkou Ostrovska createur, ale aj prvú montessori škôlku v Trnave pod názvom LOLLIPOP. Jej kolekcie obleteli svet a najďalej boli napríklad v Šangaji. V piatok nám Blažena porozpráva o jej novej kolekcii Hedvige, ktorá je inšpirovaná autorkinou babkou, ktorá bola naučená nič nevyhadzovať.


Martin Smatana – The Kite

Produktový dizajn na medzinárodnej úrovni

Tvorba úžitkových predmetov so silným dôrazom na udržateľný rámec sa stáva hádam už bežnou praxou a nie je tomu inak ani na Slovensku. Annamária Mikulik sa ako jedna z mála venuje rozvíjaniu vzácnej techniky smaltovania/emailovania, ktorú uplatňuje na svojich produktoch, minimalistických šperkov, ktoré prezentuje pod značkou NATIF.

Predstaví sa aj produktová dizajnérka Michala Lipková. Tá pracuje na hraniciach produktového a zážitkového dizajnu a vedie Ústav dizajnu na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Pod jej vedením je ateliér produktového dizajnu TR1MTAB.

Prácu zameranú na tvorivý experiment a zážitok má určite ďalší účinkujúci Štefan Sekáč, ktorý pracuje prevažne v médiu keramiky a porcelánu. Štefan reflektuje v tvorbe súčasnú kultúru, kritizuje populárnu kultúru a trendy, komerciu a zisk. Na PechaKucha Night predstaví svoju poslednú kolekciu prezentovanú na Biennale Relevation v Paríži, kde sa kolekcia stala súčasťou výstavy 1000 VASES.


Terézia B. Denková

Pozitívne správy v mladom grafickom a ilustrátorskom dizajne

V roku 2019 bola založená Teréziou B. Denkovou galéria Typogaráž. Terézia nám v piatok predstaví aké rôzne prednášky, výstavy, workshopy a umelecké rezidencie zamerané na typografiu a dizajn publikácií organizuje a čomu sa v galérii ešte venujú.

A o svojej tvorbe porozpráva aj čerstvá absolventka Vysokej školy výtvarných umení z ateliéru Textilného dizajnu Antónia Antalová, ktorá prepája najmä textil a ilustráciu. No a spolu s Emou Cepkovou navštívime Svätý Jur. Ema totižto realizovala pre mesto grafiky náučného chodníka a orientačného systému.

A ak sa vám zdá, že zlých správ bolo za posledný rok viac než dosť príde Martin Smatana s knihou Rok dobrých správ, ktorý vás presvedčí o opaku. Režisér, animátor a ilustrátor si každý týždeň vybral jeden pozitívny príbeh zo sveta a vytvoril k nemu veselý obrázok z použitého oblečenia. Ako knihu tvoril vám povie už v piatok.

Vstupenky na podujatie v cene 3 € si môžete kúpiť v online predaji na stránke kultúrneho centra Malý Berlín (https://www.malyberlin.sk/eventy/pechakucha-night-trnava-vol-37-tdd-edition/) alebo na mieste pred začiatkom podujatia.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2022 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.