reklama

Múzeum pripravilo pre návšteníkov digitálnu hru Kráľovská koruna. Príbeh je založený na skutočnej udalosti z Trnavy v 17. storočí

Hra vznikla vo vývojovom štúdiu IT Dream. Ide o pilotnú hru v rámci nového projektu Mysterio. Názov hry je Kráľovská koruna a vyvinutá bola v jedinečnom prostredí budovy Západoslovenského múzea v Trnave.

Návšteníci múzea si môžu hru zahrať počas návštevy múzea. Pre skupiny s dospelým sprievodcom je k dispozícii tablet na zapožičanie.

Hra Kráľovská koruna sa odohráva v 17. storočí v Trnave. Hlavným sprievodcom je výr Viktor – animovaná postavička.

Úlohou hráča je pomôcť Viktorovi nájsť stratenú kráľovskú korunu, ktorú ukradol Gabriel Bethlen a vrátiť ju späť cisárovi Ferdinandovi II. 


Výra Viktora v hre nahovoril herec a muzikant Dano Heriban

Príbeh hry je založený na skutočnej udalosti, ktorá sa v minulosti odohrala v Trnave, keď bola kráľovská koruna skutočne ukrytá počas Betlenovho povstania v jednom z meštianskych domov (dnes Dom hudby Mikuláša Schneidera Trnavského).

Na fasáde domu je podnes nápis s chronostikonom odkazujúcim na rok 1625. Nápis v latinčine znie vo voľnom preklade takto: „Ja cudzinka som kedysi prebývala pod touto strechou“.

Hra je umiestnená len v priestoroch budovy Západoslovenského múzea na Múzejnom námestí č. 3.

Popri zábave sa účastníci hry dozvedia veľa zaujímavostí zo života v 17. storočí a zároveň ich hra zavedie na zaujímavé miesta v budove múzea.

Hru je možné hrať na novších modeloch smartfónov s operačným systémom Android alebo iOS. Využíva technológiu rozšírenej reality. Hlas sprievodcu výra Viktora nahovoril známy slovenský herec Dano Heriban.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2022 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.