reklama

Most ponad Váh v Hlohovci je po takmer štyroch mesiacoch otvorený pre chodcov

Od stredy 20. júla je po takmer štyroch mesiacoch opäť prístupný most v Hlohovci pre peších.

Na moste je vytvorený koridor široký 1,5 metra lemovaný bezpečnostným oplotením a osvetlením.

Cyklisti a kolobežkári musia pred mostom zastaviť, zosadnúť zo svojich dopravných prostriedkov a ďalej po moste pokračovať ako chodci.

FOTO: TTSK

Most ponad Váh prechádza komplexnou rekonštrukciou, na základe odborných posudkov ho museli z bezpečnostných dôvodov uzavrieť 30. marca 2022. Až do 21. júla bol uzavretý pre chodcov, cyklistov aj auutomobilovú dopravu.

Rekonštruckia cestého mosta ponad Váh má trvať 18 mesiacov. Prípravné práce na 343-metrovom moste ležiacom na ceste II/513 začali vo februári tohto roka. Most má byť neprejazdný maximálne šesť mesiacov, stavebné práce budú rozdelené na tri etapy.

Obnova a moderizácia mosta si vyžiada náklady 5,34 milióna eur s DPH, vlastníkom mosta je Trnavský samosprávny kraj.

V súvislosti s uzávierkou mosta pre automobilovú dopravu sú pre motoristov k dispozícii dočasné záchytné parkoviská na oboch stranách Váhu s celkovou kapacitou 515 miest. Parkoviská sa nachádzajú v areáloch železničných staníc v Leopoldove a Hlohovci, pri Mestskej športovej hale v Hlohovci, pri nákupnom centre v Šulekove, taktiež na Priemyselnej ulici a pri spoločnosti Peter Vetter.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2022 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.