reklama

Park kaštieľa v Dolnej Krupej sa rozozvučí skladbami Beethovena či Brahmsa

Pohodlne sa usaďte a nechajte sa unášať vo víre nádherných tónov, ktoré pohladia každý kúsok duše a potešia nejedného milovníka komornej hudby. Park kaštieľa v Dolnej Krupej sa už 10. septembra 2022 rozozvučí nádhernými skladbami Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa a Valentina Silvestrova na podujatí Rozárium hudby.

Tam, kde sa zrodila Beethovenova láska, ožíva opäť po roku jeho výnimočná hudba. Husle, viola, violončelo a klavír v podaní špičkových interpretov predznamenávajú výnimočný hudobný zážitok.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj v spolupráci s partnermi projektu prináša druhý ročník podujatia, ktoré spája výnimočný hudobný zážitok s objavovaním skrytých príbehov a miest Trnavského kraja.

Ilustračné foto: KOCR TTSK

Koncert klasickej hudby v interpretácii komorného orchestra Convergence Players pod vedením vo Švajčiarsku pôsobiaceho huslistu Igora Karška prinesie do Dolnej Krupej vášnivú a virtuóznu Violončelovú sonátu A dur Ludwiga van Beethovena, romantické Sexteto G dur jeho obdivovateľa a nasledovníka Johannesa Brahmsa a modlitbu, meditáciu od súčasného ukrajinského skladateľa Valentina Silvestrova (1937).

Ako sólista sa v orchestrálnej úprave Beethovenovho diela predstaví popredný slovenský violončelista Jozef Lupták. Špeciálnym hosťom večera bude Robert Roth, ktorý prečíta výber z Beethovenových listov.

Obec Dolná Krupá je skvostným miestom konania koncertu. Dominantou obce je klasicistický kaštieľ s rozľahlým parkom, v ktorom mal pobývať aj významný umelec Ludwig van Beethoven.

Hlavnou myšlienkou podujatia je priniesť kvalitnú komornú hudbu v prevedení slovenských interpretov na miesto, ktoré dýcha atmosférou príbehov a legiend.

“Práve Ludwig van Beethoven a jeho príbeh lásky, ktorý ho spája s Dolnou Krupou bol inšpiráciou pre vytvorenie tohto podujatia. Tento rok prinášame pre umocnenie zážitku z tohto charizmatického miesta novinku. Kvalitný hudobný program obsadený výraznými umeleckými osobnosťami dopĺňame aj o ďalšie zážitky. V spolupráci s našimi partnermi sme pripravili komentované prehliadky areálu kaštieľa, návštevu Medolanie spojenú s ochutnávkou medoviny, ako aj prechádzku po Rozáriu Márie Henriety Chotekovej s majstrom medovinárom,” uviedla Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Časový harmonogram podujatia
13:00
otvorenie brán podujatia

14:00 – 17:00
sprievodný program v areáli parku kaštieľa a Medolanie
vstup do Rozária grófky Márie Henriety Chotekovej
možnosť občerstviť sa v areáli Medolandie a Rozária

17:00 – 17:45
Robert Roth čítanie výberu z Beethovenových listov

18:00 – 19:30
večerný koncert komornej hudby

Program koncertu
Valentin Silvestrov (1937)
Hymnus – 2001 pre sláčikový orchester
Ludwig van Beethoven (1770 – 1827)
Sonáta pre violončelo č. 3 A dur, op. 69
(úprava pre sláčikový orchester D. Rumler)
Johannes Brahms (1833 – 1897)
Sláčikové sexteto č. 2 G dur, op. 36
(úprava pre sláčikový orchester I. Karško)

Interpreti
Convergence Players, sláčikový orchester
Jozef LUPTÁK, violončelo
Igor KARŠKO, husle, koncertný majster
Robert ROTH, špeciálny hosť

Cena vstupného na podujatie:
V cene lístka PREMIUM zažijete:
– prehliadku areálu parku kaštieľa so sprievodcom
– prehliadku Vily Apimed, Medovej veže a podzemia spojenú s ochutnávkou medoviny
– prechádzku po Rozáriu grófky Márie Henriety Chotekovej spojenú s ochutnávkou medovín majstra
medovinára
– atmosféru neobyčajného večerného koncertu v parku kaštieľa
Základný 22 €
Zľavnený 18 € ( dieťa od 6 do 15 rokov, senior nad 65 rokov, ZŤP)

V cene lístka ŠTANDARD zažijete:
– prechádzku po Rozáriu grófky Márie Henriety Chotekovej spojenú s ochutnávkou medovín majstra
medovinára
– atmosféru neobyčajného večerného koncertu v parku kaštieľa
Základný 16 €
Zľavnený 12 € ( dieťa od 6 do 15 rokov, senior nad 65 rokov, ZŤP )

Lístky na podujatie je možné zakúpiť si už teraz v predpredaji na www.krajzazitkov.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2022 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.