reklama

Trnavská radnica vybrala zhotoviteľa rekonštrukcie bikrosového areálu na Prednádraží

Mesto Trnava vybralo prostredníctvom priameho rokovacieho konania zhotoviteľa stavebných prác celkovej rekonštrukcie bikrosového areálu na ulici Ludvika van Beethovena na okraji sídliska Prednádražie. Areál sa z prírodnej bikrosovej dráhy premení na pumptrack, cena je stanovená na 1 milión 20-tisíc eur s DPH.

Verejnú súťaž na stavebné práce vyhlásilo mesto Trnava vo februári 2022, no v polovici apríla súťaž zrušili. „V lehote na predkladanie ponúk boli predložené dve ponuky. Obaja uchádzači boli z verejného obstarávania vylúčení, ani jeden nesplnil podmienky účasti vo verejnom obstarávaní,“ informovala mestská samospráva na jar tohto roka.

Radnica sa napokon rozhodla uskutočniť výber zhotoviteľa priamym rokovacím konaním. Ako informuje mesto prostredníctvom vestníka Úradu pre verejné obstarávanie z 25. augusta 2022, dodávateľom stavebných prác bude trnavská spoločnosť Agrostav, cena zákazky je 850-tisíc eur bez DPH (1,02 mil. eur s DPH). Zmluvu by mali podpísať do konca augusta.

Premena prírodnej bikrosovej dráhy na pumptrack bude v praxi znamenať vybudovanie športoviska s podobným zameraním, no v modernejšom šate a so širšími možnosťami využitia areálu.


Bikrosová dráha na Prednádraží

FOTO: Mesto Trnava

Výstavba pumptracku má trvať asi 6 mesiacov. Zámerom je vybudovať detský okruh, veľký kombinačný pumptrack, 3 metre širokú bikrosovú dráhu, dlhú pretekársku trať ako kombináciu bikrosu a pumptracku, Jumpline – sériu ľahších skokov za sebou na učenie saa pre začiatočníkov, ako aj Skill park na trénovanie zručností.

Projekt predpokladá využitie územia na stavbu bicyklovej dráhy typu pumptrack. Takáto dráha sa skladá principiálne z terénnych vĺn a klopených zákrut. Terénne vlny môžu byť rôzneho tvaru a výšky. Dĺžka hlavnej trate má dosiahnuť 248 metrov.

Ako povrch tratí je navrhnutý jemnozrnný asfaltový betón.

Okrem pumptrackovej trate tu má vzniknúť aj U-rampa a bazén Pump Bowl s betónovým povrchom a prevýšením 2 a 1,5 m.

Územie v časti výstavby ohraničuje z východu ulica Ludvika van Beethovena, zo západu železničná trať a plánovaný cyklochodník. Zo severu obytné územie a plánovaný cyklochodník, zo západu pokračuje parcela ako park s pôvodnou funkciou.

Pumptrack ako hlavnú aktívnu zónu pre jazdcov ohraničuje po celom obvode nové oplotenie kvôli bezpečnosti a dodržaniu prevádzkového poriadku.

„Stavba hlavného pumptracku je včlenená do zelenej plochy v parku prevažne na mieste existujúcej bikrosovej dráhy. Umiestnenie je v súlade s územným plánom a navrhovaný pumptrack dopĺňa jestvujúce ihrisko o ďalší druh voľnočasovej a športovej aktivity pre všetky vekové kategórie,“ konštatuje mestská samospráva.

Súčasťou projektu sú aj sadové úpravy, inštalácia sedenia, svetelnej infotabule či vybudovanie prístupových plôch.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2022 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.