reklama

Detská časť pumptracku na Prednádraží určená menej skúseným jazdcom je otvorená

Detský pumptrack – menší okruh na ľavej strane areálu na Ulici Ludvika van Beethovena –– je od piatku 30. júna 2023 sprístupnený verejnosti. Určený je primárne mladším deťom a začiatočníkom na kolesách a kolieskach. Čoskoro bude dokončený aj veľký okruh, kde budú môcť svoje zručnosť predviesť i skúsenejší jazdci. Na oboch častiach je však dôležité jazdiť bezpečne a ohľaduplne.

Trnavský pumptrack stojí na mieste niekdajšej bikrosovej dráhy. Tvorí ho množstvo klopených zákrut, vĺn a kopcov a je určený na jazdu na bicykli a korčuliach, skateboardisti určite ocenia tzv. bazén.

Nevhodné sú bicykle s pomocnými kolesami, cestné a viacmiestne bicykle, plastové kolobežky či elektrokolobežky.

„V blízkosti dráhy je umiestnená informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a informáciami pre používateľov. Rodičov upozorňujeme, že deti vo veku do 12 rokov môžu na pumptracku jazdiť len pod dozorom dospelej osoby. Jazdci sú povinní mať nasadenú prilbu, odporúčame aj ďalšie ochranné prostriedky (najmä rukavice a chrániče kolien, lakťov a chrbta). Trnavský pumptrack sa rozkladá na ploche viac než šesťtisíc metrov štvorcových a je najväčší na Slovensku. Hodnota tejto investície je zhruba milión eur,“ informovala trnavská radnica.

FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2023 11:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.