reklama

Na Hlbokej ulici zrazila vodička auta štyri školáčky, jedno z dievčat skončilo v nemocnici

Osobné auto v prvý školský deň zrazilo v Trnave na Hlbokej ulici štyri školáčky, jedna z nich skončila v nemocnici.

Trnavská polícia dokumentovala v pondelok 5. septembra 2022 dopravnú nehodu na Hlbokej ulici.

Do štyroch dievčat vo veku 13 až 14 rokov narazilo na priechode pre chodcov pri čerpacej stanici OMV a City Aréne osobné auto.

Podľa vyjadrenia polície vodička nerešpektovala červené svetlo na semafore.Polícia na mieste nehody

FOTO: KR PZ Trnava

Pre vyšetrovanie dopravnej nehody polícia uzavrela Hlbokú ulicu a dopravu presmerovala.

„Štyridsaťosemročná žena, ktorá šoférovala auto, nerešpektovala červené svetlo na semafore a došlo k zrážke s dievčatami. Dve z nich vo veku 14 rokov utrpeli povrchové zranenia, tretia rovesníčka skončila v rukách záchranárov, ktorí ju so zraneniami previezli do trnavskej nemocnice. Posledná, 13 ročná študentka, sa nezranila. Polícia alkohol vodičke za volantom nezistila,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej vyšetrujú.

Polícia upozorňuje vodičov, aby najmä v blízkosti priechodov pre chodcov, zvýšili opatrnosť, rešpektovali dopravné značenie a umožnili chodcom bezpečne prejsť cez cestu.

„Zároveň apelujeme na rodičov, nech pripomenú svojim deťom, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a zdravia prechádzali cez cestu až v momente, keď si ich vodič za volantom všimne. Vstupovať náhle na priechod pre chodcov pešo, na bicykli alebo kolobežke je životu nebezpečné,“ pripomenula Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2022 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.