reklama

Nevábny priestor pri Jednote majú vylepšiť stromy, lavičky aj fontána

Mesto pripravuje revitalizáciu priestoru pri OD Jednota. Radnica oznámila, že má pripravený realizačný projekt, práce majú odštartovať na jar 2023.

Nový vzhľad má získať priestor medzi južnou fasádou obchodného domu a polyfunkčným domom na Paulínskej ulici. Vysadiť tu chcú niekoľko stromov, trávnik, umiestniť lavičky, novú dlažbu, osvetlenie aj fontánu.

„Kedysi tadiaľ viedla ulica Zelený rínok, ktorá sa napájala na Paulínsku ulicu. Pôvodná historická zástavba bola v šesťdesiatych rokoch 20. storočia asanovaná kvôli výstavbe obchodného domu a Domu kultúry ROH. Počet chodcov, ktorí dodnes prechádzajú cez bývalý Zelený rínok, je vysoký, ale priestor už nespĺňa kvalitatívne podmienky na permanentnú prevádzku,“ konšatuje mestská samospráva.

Vizualizácie: Mesto Trnava / Ateliér DV

Ako pripomína mesto Trnava, zámerom je vytvorenie nového verejného oddychového priestoru so zeleňou, zakomponovaného do jestvujúcej štruktúry pešej zóny, ktorý má vo vyššej kvalite spĺňať aj požiadavky na dopravu, pohyb peších a technickú infraštruktúru.

Návrh zároveň rešpektuje genius loci mesta, jeho historickú mierku a proporcie jestvujúcich urbanistických štruktúr.

„Nosným prvkom nového priestoru bude aleja stromov so zatrávnenou časťou dotvorená mestským mobiliárom – svietidlami, lavičkami, stojanmi na bicykle, stĺpikmi a odpadkovými košmi. V osi tohto prírodného prvku je na úrovni terénu navrhnutá kaskádová fontána v stope pôvodného toku Trnávky. Jestvujúca zeleň bude v maximálnej miere zachovaná. Na jej zavlažovanie a na chod fontány poslúži voda z novej vŕtanej studne,“ konkretizuje mesto.

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2022 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.