reklama

Na Hviezdoslavovej pribudnú stromy a lavičky

Niekoľko nových lavičiek a päť stromov pribudne v nasledujúcich týždňoch na obnovenej Hviezdoslavovej ulici.

Zrekonštruovaná Hviezdoslavova ulica je po obnove riešená ako predĺžená pešia zóna s obmedzeným vjazdom pre zásobovacie vozidlá prevádzok.

„Po dohode s pamiatkovým úradom sme získali súhlas na výsadbu piatich stromov v priestore pred Gymnáziom Angely Merici. Odrastené stromy budú dosadené v jesennom období,“ informoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

hv1
Hviezdoslavova ulica

„Stromy nadviažu na rad jaseňov mannových vysadených na severnej strane ulice a zjemnia jej vzhľad práve na miestach, kde zeleň najviac chýba aj z estetického hľadiska. Zároveň vďaka stromom vznikne zázemie na umiestnenie letných sedení, o ktoré už prejavili záujem niektorí podnikatelia z priľahlých prevádzok,“ priblížila radnica v tlačovej správe.

Mesto aktuálne rieši aj opravu dvoch v súčasnosti zaasfaltovaných plôch, ktoré sú len dočasným riešením po chybe spôsobenej projektantom.

„V týchto miestach došlo k pochybeniu nie vinou mesta. Asfaltové plochy budú opravené výhľadovo počas leta a bude tu umiestnená rovnaká dlažba ako je na celej ulici,“ vysvetlil Tomašovič.

hviezd2
Na asfaltové plochy po oprave položia dlažbu

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2015 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Hviezdoslavovej pribudnú stromy a lavičky”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.