reklama

Na Piešťanskej ulici dokončili polkilometrovú cyklocestu s chodníkom pre peších, nadväzuje na ostatné vybudované trasy

Mesto Trnava sprístupnilo v prvej polovici novembra polkilometrovú cyklocestu s chodníkom pre peších pri vodárenskej veži. Stavebné práce si vyžiadali investičné náklady 583 889 eur, z eurofondov získalo mesto na tento projekt 553 389 eur.

Cesta pre cyklistov a chodník pre peších prepájajú obytný súbor Arboria so sídliskom Družba úsekom medzi okružnými križovatkami Piešťanská – Veterná – Bučianska – V. Clementisa a Východná – Piešťanská.

Oba konce 2,5 metra širokej cyklocesty nadväzujú na existujúcu cyklo-infraštruktúru, cyklochodník prepája obytné zóny Kopánka, Vodáreň, Arboria, Hliny a Družba a zároveň ich napája na centrum mesta a významné dopravné uzly – Zelený kríčok a ďalej po železničnú stanicu.

FOTO: Peter Bestvina / Mesto Trnava

„Popri cestičke pre cyklistov vedie chodník pre peších široký 1,60 metra, nový povrch a prístrešok dostala zastávka MAD. Pozdĺž novovybudovaných komunikácií pribudlo aj verejné osvetlenie a výsadba drevín s bylinami. Vysadené bolo aj stromoradie tvorené lipou striebristou, kríky tisu obyčajného, v blízkosti zastávky pribudlo suchomilné spoločenstvo trvaliek a cibuľovín,“ konštatuje trnavská radnica.

Dĺžka novej cyklocesty je približne 550 metrov.

Na projekt v konečnej celkovej hodnote 583 889 eur získalo mesto až 553 389 eur z eurofondov.

FOTO: Peter Bestvina / Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2022 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.