reklama

Na Piešťanskej ulici dokončili polkilometrovú cyklocestu s chodníkom pre peších, nadväzuje na ostatné vybudované trasy

Mesto Trnava sprístupnilo v prvej polovici novembra polkilometrovú cyklocestu s chodníkom pre peších pri vodárenskej veži. Stavebné práce si vyžiadali investičné náklady 583 889 eur, z eurofondov získalo mesto na tento projekt 553 389 eur.

Cesta pre cyklistov a chodník pre peších prepájajú obytný súbor Arboria so sídliskom Družba úsekom medzi okružnými križovatkami Piešťanská – Veterná – Bučianska – V. Clementisa a Východná – Piešťanská.

Oba konce 2,5 metra širokej cyklocesty nadväzujú na existujúcu cyklo-infraštruktúru, cyklochodník prepája obytné zóny Kopánka, Vodáreň, Arboria, Hliny a Družba a zároveň ich napája na centrum mesta a významné dopravné uzly – Zelený kríčok a ďalej po železničnú stanicu.

FOTO: Peter Bestvina / Mesto Trnava

„Popri cestičke pre cyklistov vedie chodník pre peších široký 1,60 metra, nový povrch a prístrešok dostala zastávka MAD. Pozdĺž novovybudovaných komunikácií pribudlo aj verejné osvetlenie a výsadba drevín s bylinami. Vysadené bolo aj stromoradie tvorené lipou striebristou, kríky tisu obyčajného, v blízkosti zastávky pribudlo suchomilné spoločenstvo trvaliek a cibuľovín,“ konštatuje trnavská radnica.

Dĺžka novej cyklocesty je približne 550 metrov.

Na projekt v konečnej celkovej hodnote 583 889 eur získalo mesto až 553 389 eur z eurofondov.

FOTO: Peter Bestvina / Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2022 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.