reklama

Kraje sa pridávajú k mestám a obciam, navrhovanú kompenzáciu zvýšenia daňového bonusu nepovažujú za dostatočnú

Združenie samosprávnych krajov SK 8 sa stotožňuje s názorom Únie miest Slovenska, Združenia miest a obcí Slovenska i asociácií prednostov úradov miestnej samosprávy a komunálnych ekonómov, že navrhovaná kompenzácia ďalšieho zvýšenia daňového bonusu na dieťa nebude dostatočná. V stredu 23. novembra 2022 o tom informovala Kancelária SK 8.

SK 8 odmieta navrhovaný zdroj financovania pomoci rodinám prostredníctvom zvýšenia daňového bonusu až do výšky 140 eur mesačne na vyživované dieťa do 18 rokov a na prechodné obdobie dvoch rokov.

Prijatie tohto návrhu zníži podľa združenia príjmy samospráv vrátane žúp, čo ohrozí ich fungovanie, ako aj rozsah a kvalitu nimi poskytovaných služieb.

Ilustračné foto: SK8

Z daňových príjmov samosprávy zabezpečujú dostatok miest v školách a zariadeniach sociálnych služieb, dobré možnosti cestovania autobusmi, atraktívne kultúrne podujatia alebo moderné športoviská.

Pritom samosprávne kraje nepovažujú za adekvátne preniesť finančnú ťarchu na obyvateľov v podobe zvyšovania poplatkov za služby, ktoré poskytujú v zariadeniach sociálnych služieb, stredných školách či kultúrnych inštitúciách.

Zástupcovia samosprávnych krajov sa dôvodne obávajú, že navrhovaná kompenzácia spôsobeného výpadku daňových príjmov samospráv zo zdrojov z dane z príjmov právnických osôb, ktorá je obsiahnutá v jednom z pozmeňujúcich návrhov k vládnemu návrhu zákona, nebude dostatočná.

Podľa odhadu združenia len tesne prekročí polovičnú hranicu, a to v závislosti od počtu rodičov, ktorí si daňový bonus uplatnia.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2022 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.