reklama

Za budovou TTSK sa uskutočnia Vianočné predajné trhy, na nádvorí divadla bude charitatívny bazár

Trnavský samosprávny kraj organizuje aj počas tohtoročného adventného obdobia viacero dobročinných aktivít, vďaka ktorým budú mať krajšie Vianoce seniori, klienti župných zariadení sociálnych služieb, rodiny v núdzi, aj zamestnanci župného úradu.

„Pomáhať ľuďom, ktorí sa nachádzajú v neľahkej životnej situácii, je pre nás prirodzené počas celého roka. Inak tomu nie je ani v čase adventu a Vianoc. V spolupráci so župnou Nadáciou DAR opäť organizujeme dobročinné a charitatívne akcie. Som hrdý, že spolu s kolegami pravidelne pomáhame obyvateľom kraja preklenúť ťažké obdobie a priniesť im radosť do života,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: TTSK

Na parkovisku za budovou Úradu TTSK na Starohájskej 10, kde župa rozsvietila aj vianočný stromček, sa v pondelok 12. decembra 2022 od 9:00 do 12:00 hod. uskutočnia Vianočné predajné trhy.

Aj verejnosť si na nich bude môcť zakúpiť výrobky študentov stredných škôl a klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

V stredu 14. decembra sa bude na nádvorí Divadla Jána Palárika v Trnave konať od 11:00 do 19:00 hod. verejný charitatívny bazár Nadácie DAR. Ako informovala jej správkyňa Ivana Ondrušková, „zamestnanci Úradu TTSK venujú rôzne predmety, ako hračky, knihy či oblečenie. Výnos z tohto bazáru pôjde pre župnú nadáciu, ktorá finančné prostriedky použije na podporu ľudí v ťažkej životnej situácii. Nezabúdame ani na ľudí bez domova, pre ktorých bude počas podujatia pripravená vianočná kapustnica.“

Okrem charitatívnych aktivít, do ktorých sa môže zapojiť aj verejnosť, župa na svojom profile na sociálnej sieti Facebook pripravila aj vianočnú súťaž s názvom „Darujme si lepší kraj“. Formou otvárania okienok na pomyselnom adventnom kalendári predstavuje projekty a činnosť úradu a župných organizácií. Každú nedeľu je zverejnená kvízová otázka.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2022 11:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.