reklama

V novom zdravotníckom centre na Študentskej ulici začala fungovať kardiologická ambulancia

Trnavský samosprávny kraj rozšíril služby, ktoré poskytuje vo svojom zdravotníckom centre na Študentskej 16 v Trnave. Po všeobecnej ambulancii pre dospelých bola otvorená kardiologická ambulancia. Na vyšetrenie v moderne vybavených priestoroch je možné sa objednať telefonicky.

„V uplynulom období sa župa opäť stala poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a otvorili sme moderné zdravotnícke centrum v Trnave. Aktuálne sme k ambulancii všeobecného lekára pre dospelých pridali aj kardiologickú ambulanciu. Špecialistov v tomto odbore je v Trnavskom kraji nedostatok, preto sme sa rozhodli pomôcť pacientom s kardiovaskulárnymi chorobami. Tí, ktorí potrebujú vyšetrenie, sa môžu objednať telefonicky, a to počas ordinačných hodín,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.


Kardiologická ambulancia

FOTO: TTSK

Podľa riaditeľky Odboru zdravotníctva Úradu TTSK, „župa plánuje rozširovať ponuku zdravotnej starostlivosti v dočasne nedostatkových odbornostiach, ako napríklad diabetológia alebo neurológia. Počíta sa tiež s vytvorením podobných centier v ďalších častiach kraja v súlade s pripravovanou Stratégiou rozvoja zdravotníctva na území Trnavského kraja s výhľadom do roku 2030, ktorá navrhuje optimálnu sieť ambulantných zdravotníckych zariadení.“

Ordinačné hodiny novootvorenej kardiologickej ambulancie sú v pondelok a utorok od 15:00 do 19:00 hodiny, počas stredy od 8:30 do 18:30 hodiny a v sobotu medzi 8:00 a 15:00 hodinou.

Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať telefonicky počas ordinačných hodín na telefónnom čísle 0945 464 720. O lieky môžu požiadať aj elektronickou formou prostredníctvom webovej stránky. Starostlivosť je hradená z verejného zdravotného poistenia.

Prevádzkovateľom zdravotníckeho strediska je krajská spoločnosť Zdravá župa. Do všeobecnej ambulancie pre dospelých stále prijíma nových pacientov. Viac informácií je dostupných na www.zdravazupa.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2023 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.