reklama

V bývalom internáte strojníckej priemyslovky na Študentskej ulici vzniklo nové zdravotnícke stredisko

Trnavský samosprávny kraj v piatok 21. októbra 2022 predstavil priestory nového zdravotníckeho strediska, ktoré sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch bývalého školského internátu na Študentskej 16 v Trnave. Prevádzkované bude krajskou spoločnosťou Zdravá župa, pričom prvých pacientov privíta na budúci týždeň. Na vyšetrenie v moderných priestoroch sa budú môcť objednať prostredníctvom elektronického systému.

Od začiatku bude podľa TTSK sprístupnená všeobecná ambulancia pre dospelých, neskôr majú pribudnúť priestory pre špecialistov v dočasne nedostatkových odbornostiach, napríklad v odbore kardiológia, neurológia alebo diabetológia.

FOTO: TTSK

„Veríme, že vyjadrenie všetkých zdravotných poisťovní bude kladné a zdravotná starostlivosť bude pre pacientov bezplatná. Ponúkneme im aj moderne zariadené priestory, aby sa cítili príjemne. K dispozícii budú mať elektronický systém na objednávanie sa na presný čas. Uvažujeme o rozšírení ponuky starostlivosti, ako aj o vytvorení podobných stredísk v ďalších častiach kraja,“ povedala riaditeľka Odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Lucia Šmidovičová.

Podľa slov župana Jozefa Viskupiča sa Trnavský samosprávny kraj po predaji krajských nemocníc v minulých rokoch opäť stáva poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. „Zameriame sa aj na rozvoj dlhodobej a paliatívnej starostlivosti. Zriadili sme agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti a mobilný hospic, ktorých je v kraji napriek dopytu obyvateľov veľmi málo,“ uviedol.

Viac informácií o zdravotnom stredisku je k dispozícii na www.zdravazupa.sk. Elektronický systém na objednávanie pacientov je dostupný na www.e-vuc.sk.

Zrekonštruované priestory bývalého internátu na Študentskej ulici

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2022 14:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.