reklama

Zdravotnícke zariadenie na Študentskej ulici rozšíria, vznikne tu psychologická a psychiatrická ambulancia so stacionárom

Trnavský samosprávny kraj opäť rozširuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Župa začala s budovaním Psycho-sociálneho centra, ktoré vznikne pri už existujúcom župnom zdravotníckom zariadení Zdravá župa na Študentskej 16 v Trnave. Súčasťou bude psychologická a psychiatrická ambulancia, ale aj psychiatrický stacionár.

„Potreba o zdravotnú starostlivosť v oblasti duševného zdravia neustále narastá. Čoraz viac ľudí vyhľadáva pomoc psychológov či psychiatrov, a tento dopyt vnímame aj v Trnavskom kraji. Rozhodli sme sa preto vybudovať nové Psycho-sociálne centrum, ktorého súčasťou bude psychologická a psychiatrická ambulancia, pričom k dispozícií bude aj psychiatrický stacionár. Stavebné práce na objekte začali v januári tohto roka, a z rozpočtu župy sme naň vyčlenili 800-tisíc eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V centre bude okrem psychológa a psychiatra pôsobiť aj sociálny pracovník, ktorý bude vykonávať potrebné sociálne poradenstvo.


Zdravotnícke zariadenie na Študentskej ulici

Nevyužívané priestory pri už existujúcom župnom zdravotníckom zariadení Zdravá župa na Študentskej 16 v Trnave aktuálne prechádzajú rozsiahlou rekonštrukciou a rozširovaním.

Modernizácia zahŕňa adaptáciu priestorov prostredníctvom úpravy miestností, výmeny okien, podláh a ďalšieho vybavenia. Obnovou prejde aj strecha objektu, fasáda a vonkajší areál.

Súčasťou budú aj priestory pre administratívu. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je stanovený na jeseň 2024.

Okrem toho plánuje Trnavská župa podporu preventívnych opatrení a informovania verejnosti v oblasti duševného zdravia aj prostredníctvom seminárov, prednášok, konferencií či webinárov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2024 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.