reklama

Budovu bývalého fitnescentra na Ružindolskej plánujú prestavať na zdravotnícke zariadenie

Dlho tu prevádzkovali známe fitnescentrum, neskôr v dvojpodlažnom objekte istý čas pôsobila veterinárna klinika. Teraz chcú vlastníci budovu na Ružindolskej ulici zrekonštruovať a pristaviť tretie podlažie. Zámerom je prestavba na zdravotnícke zariadenie.

Aktuálne platný Územný plán mesta Trnava však v tejto lokalite umožňuje výstavbu maximálne dvoch podlaží.

Spoločnosť, ktorá objekt vlastní, preto požiadala mesto o povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne.Z bývalého fitnescentra má byť zdravotnícke zariadenie

Foto: Mesto Trnava / Google Street View

Budova na Ružindolskej ulici sa nachádza pri frekventovanej komunikácii, v susedstve nákupného centra City Park a ďalších objektov, u ktorých je predpoklad možnej nadstavby o jedno podlažie alebo s možnosťou využitia už jestvujúcich nevyužívaných podkroví.

Aj preto Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave odporučil povoliť spracovanie predmetnej zmeny. „Nemení sa funkčné využitie v zóne a predložený zámer spĺňa všetky atribúty z územného plánu, okrem spomínanej podlažnosti,“ vysvetľuje v stanovisku.

Kladné stanovisko na povolenie spracovania zmeny vyjadrila k žiadosti aj Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok pri mestskom zastupiteľstve (MZ).

Poslanci MZ mesta Trnava spracovanie zmeny odsúhlasili.

Návrh na zmenu územného plánu bude spracovaný a predložený na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska materiál opätovne predložia na rokovanie mestského zastupiteľstva. Spracovanie návrhu zmeny si bude financovať žiadateľ.

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2017 7:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.