reklama

Žiaci ZŠ Bottova sa budú stravovať v bývalom internáte SPŠ na Študentskej ulici

Jednou z horúcich alternatív na zriadenie dočasnej výdajnej školskej jedálne pre žiakov ZŠ Bottova sú nevyužívané priestory bývalého internátu Strednej priemyselnej školy v Trnave, ktoré sa nachádzajú na Študentskej ulici, len asi 300 metrov od budovy základnej školy.

Ako priblížil primátor Petra Bročka, Trnavský samosprávny kraj 8. februára 2019 informoval mesto o možnosti využiť za účelom školskej jedálne bývalé internátne priestory SPŠ.

“Vzájomne sme diskutovali o tom, akým spôsobom by mohol tento proces prebiehať a ako dlho by mohol trvať. Rodičom detí aj pani riaditeľke ZŠ sa táto možnosť pozdávala a s najväčšou pravdepodobnosťou ju budú preferovať pred inými. Mesto s tým nemá žiadny problém,” informoval na tlačovej besede v stredu 13. februára Bročka.

“Očakávam definitívne písomné stanovisko riaditeľky školy, spolu so zástupcami rodičov, podľa ktorého pôjdeme ďalej. Na 99% to bude snaha o čo najrýchlejší rozbeh dočasného stravovania na Strednej priemyselnej škole,” myslí si trnavský primátor.


Budova nevyužívaného internátu SPŠ (vľavo) na Študentskej ulici

Po nevyhnutných úpravách priestorov by malo byť stravovanie žiakov ZŠ Bottova pripravené už v novom školskom roku, teda v septembri 2019.

“Náklady na úpravu priestorov by znášal Trnavský samosprávny kraj ako vlastník, mesto by zabezpečilo technologické vybavenie jedálne, ktoré sa neskôr použije v novom objekte kuchyne s jedálňou na Bottovej,” konkretizovala vedúca odboru vzdelávania, športu a kultúry Miroslava Komorníková.

V bývalom internáte sa variť nebude, priestor bude fungovať ako jedáleň či výdajňa dovezenej stravy pre žiakov či učiteľov.

“Kapacita priestorov by mala byť dostatočná aj pri predpokladanom zvýšenom počte obedov. To však musí posúdiť Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Orientačne nám to vychádza, že priestory by dokázali prijať denne asi 700 stravníkov,” povedala Komorníková.

Do konca školského roka 2018/2019 bude ZŠ Bottova fungovať v súčasnom režime – žiaci 1. až 3. ročníka sa stravujú v jedálni Strednej športovej školy Jozefa Herdu, ako tomu bolo doteraz, štvrtáci chodia obedovať na Spojenú školu na Ulici L. van Beethovena a žiaci 5. až 9. ročníka sa na stravu presúvajú autobusmi na Základnú školu na Ulici Andreja Kubinu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2019 12:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

16 komentárov pre “Žiaci ZŠ Bottova sa budú stravovať v bývalom internáte SPŠ na Študentskej ulici”

 1. 1
  sprava says:

  Tlak verejnosti donútil Bročku a Viskupiča konať a venovať sa správe vecí verejných. Že mu to trvalo 2 roky je memento pre občanov mesta . Keď by prišlo k nejakej havárii tak nám pomáhajte všetci svätý , keďže svätý nepomôžu pomôžme si samy, treba aktivovať iné formy občianskej neposlušnosti. Skúsim to trochu vylepšiť a čo keď to bude pripravené na spustenie presunú sa tam žiaci OA a na Bottovej to ostane po starom . Tajtrlíci sa opäť vyznamenali , dane platiť až po akciách , nie najskôr práca až potom pláca a nie opačne .

  • 1.1
   lolo says:

   “treba aktivovať iné formy občianskej neposlušnosti” A co take by si chcel spravit? naklonujes sa, ako tu na fore a spravis demonstraciu? :D

   • 1.1.1
    sprava says:

    Napríklad spraviť osvetu ohľadne nezaplatenia daní. Keď by nezaplatilo 1000 občanov a svoj protest podporilo podpisom , všimol by si to niekto? Nezaplatenie daní zdôvodniť nefunkčnosťou komunálnych služieb ako zametanie komunikácií, zlá starostlivosť o zeleň , nezvládnutie zimnej údržby komunikácií atď. Poslať to do Bruselu, prípadne na Európsky súdny dvor ,nech aj oni sa s tým zaoberajú aké esá máme na radnici.

 2. 2
  marketing says:

  Celá LT aj s vodcom je len lacný marketing. Nič dôležité pre TT neurobili.
  Keď im dojdú nápady tak vykrádajú cudzie a vyhlasujú ich za svoje napr. :
  trnava24.sk – “Nechceme komerčné aktivity so živými poníkmi, koňmi či inými zvieratami,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.
  Samozrejme tento návrh včera podal p. Galbavý.
  Bročka o tom predtým nič netušil.
  Stádo na FB zúrivo lajkuje

  • 2.1
   Timur says:

   Doporučujem všetkým čo chcú organizovať život svojimi marketingovými ťahmi na ohúrenie občanov mesta nech si kúpia spoločenskú hru ,, Monopoly ,, . Uspokoja svoje ego a veľa škody nenarobia . Dobrá správa pre Trnavu Gabo sa opäť ozval a na titulnej strane Pekarčík a ešte usmiaty , ja sa pýtam dokedy?

   • 2.1.1
    skokan says:

    Timurko si padnutý na hlavu?Veď polícia nič nevyšetruje…pane bože,pomóc…D lebo Kopúnek niečo napíše.Ale obvinenie je stále na ceste…

 3. 3
  analytyk says:

  Áno je to také maoisticko – ultraľavicové zoskupenie, sekta pseudoliberálov s egocentrickými sklonmi bez reálneho názoru na praktický život.
  V minulosti mama hotel a povaľačtvo boli ich stredom vesmíru.
  Aktuálne žijú v bludoch fejsbúku, virtuálnej realite a slepo pestujú kult osobnosti svojho vodcu, ktorého si vybrali na svoj obraz.

  Beda nám beda.

 4. 4
  vlado5 says:

  Ty vole. Tolko negativnych komentarov, az je z toho cloveku zle. Pritom nic konkretne v nich nie je.
  K tomu planu o stravovani v starom intraku len tolko, ze je to dost na tesno a Brocka s Viskupicom si dost trufaju. Kedze mam nejake skusenosti s vystavbou a verejnymi tendrami, tak poskytnem len taky skromny odhad: Projekt bude hotovy koncom marca (ak sa zada napriamo kvoli casovej tiesni), verejne obstaravania (osobitne mesto a osobitne kraj) budu vyhlasene v aprili. V maji naskor budu jasni vitazi, ako bude vsetko OK. V juni zmluvy na prerabku a nakup zariadeni. V juli sa zacne pracovat a treba to rychlo dokoncit, lebo kolaudacia musi prebehnut v auguste, aby to v septembri uz zacalo fungovat. Rizika su jasne, vsetko sa musi riesit koordinovane a dvojmo na meste a na kraji. Staci aby sa nejaka “dobra” dusa zapojila do tendra a potom ho napadla a kvoli odvolavaniu a staznostiam sa obstaravanie predlzi o dva-tri mesiace ako nic. A navine bude Brocka. Niektorym ludom to stoji za tie peniaze a z minuleho obdobia ich maju este dost. O deti tu predsa vobec nejde.

  • 4.1
   alfa23 says:

   Ja si myslim ze to budu stihat lebo kuchyna sa tam budovat nejde podla toho co citam tak len upravia nejaky priestor v tom intraku, navozia stoly, stolicky, vybavenie na vydaj stravy, nejake socialky a hotovo. Zjednodusene povedane samozrejme.

 5. 5
  Sasky says:

  súhlasím v Vlado5.
  v predchádzajúcich naklonovaných komentároch sú len hejty, nič konštruktívne. výgrcok BezRešpektu online.

  budem mestu aj VUC držať palce, aby obstarávanie a celý plán vyšli v takom časovom horizonte, ako dúfajú.

  • 5.1
   Mentol says:

   Nehrkoce Vám náhodou ?
   60% detí sa od 1.2.2019 odhlásilo z obedov na ZŠ Bottová.
   Tieto decká budú 5 mesiacov na suchej strave.
   To že každý jeden z nich potrebuje teplý obed t.j. varenú stravu nám je všetkým jasné.
   A Vy tu riešite či si náhodou niekto dovolí napísať kritiku na Peťka a na mesto.
   Dohúkali to šeci na meste za uplynulých 40 rokov vrátane Peťa, je tam už 5 rok.
   Že sa píše kriticky, ironicky a čo ? Šak sa tak píše minimálne 6 rokov.
   A s týchto diskusií vzniklo aj množstvo dobrých nápadov, riešení a podnetov.

   • 5.1.1
    Sasky says:

    si kompletný? prečo by mali byť na suchej strave? môžu chodiť na obedy, riešenie sa našlo.

    ak rodičiaí nemajú záujem o tento spôsob stravovania a odhlásia svoje dieťa, o teplú stravu nech sa mu postarajú oni.

    podľa pravopisu tvojho príspevku usudzujem, že ty si do školy chodil iba na obedy.

    • 5.1.1.1
     Jery says:

     Sasky vykašli sa na to , obhajuješ , čo sa nedá obhájiť.. MR v roku 2016 bola deliaca čiara medzi zdravým rozumom a nezáujmom o veci verejné. Predstav si že by sa presadila Bernolákova slovenčina a ty by si bola bez práce. Hotová sila do školskej jedálne. Doma varíš a chutná to tvojim stravníkom, ak áno buď spokojná. Pani učiteľka Krajčovičová Helenka , učiteľka na Bottovej , naučila pravopis všetkých, ale keď to nepoužívaš chybička sa nájde. Zmierni zo svojich nárokov veď aj my musíme pretrpieť vládu združenia LTT- Likvidácia Trnavy na čele s Peťom.

 6. 6
  ufff says:

  Tie hejtacke komenty maju nejaky algoritmus, ci su nahodne generovane?

  • 6.1
   alfa23 says:

   Maju rovnaky algoritmus ako v rokoch 2013-2018. Iba sa vymenili vyrazy zlodeji, kadehaci, smeraci, poor, butko, mrtve mesto, nic sa neurobilo, stranici, na kandelabre, trnava neexistuje, klesa pocet obyvatelov lebo kdh za vyrazy brada, kerky, selfi, fejsbuky, bycygle, a podobne..

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.