reklama

Žiaci ZŠ Bottova sa budú stravovať v bývalom internáte SPŠ na Študentskej ulici

Jednou z horúcich alternatív na zriadenie dočasnej výdajnej školskej jedálne pre žiakov ZŠ Bottova sú nevyužívané priestory bývalého internátu Strednej priemyselnej školy v Trnave, ktoré sa nachádzajú na Študentskej ulici, len asi 300 metrov od budovy základnej školy.

Ako priblížil primátor Petra Bročka, Trnavský samosprávny kraj 8. februára 2019 informoval mesto o možnosti využiť za účelom školskej jedálne bývalé internátne priestory SPŠ.

„Vzájomne sme diskutovali o tom, akým spôsobom by mohol tento proces prebiehať a ako dlho by mohol trvať. Rodičom detí aj pani riaditeľke ZŠ sa táto možnosť pozdávala a s najväčšou pravdepodobnosťou ju budú preferovať pred inými. Mesto s tým nemá žiadny problém,“ informoval na tlačovej besede v stredu 13. februára Bročka.

„Očakávam definitívne písomné stanovisko riaditeľky školy, spolu so zástupcami rodičov, podľa ktorého pôjdeme ďalej. Na 99% to bude snaha o čo najrýchlejší rozbeh dočasného stravovania na Strednej priemyselnej škole,“ myslí si trnavský primátor.


Budova nevyužívaného internátu SPŠ (vľavo) na Študentskej ulici

Po nevyhnutných úpravách priestorov by malo byť stravovanie žiakov ZŠ Bottova pripravené už v novom školskom roku, teda v septembri 2019.

„Náklady na úpravu priestorov by znášal Trnavský samosprávny kraj ako vlastník, mesto by zabezpečilo technologické vybavenie jedálne, ktoré sa neskôr použije v novom objekte kuchyne s jedálňou na Bottovej,“ konkretizovala vedúca odboru vzdelávania, športu a kultúry Miroslava Komorníková.

V bývalom internáte sa variť nebude, priestor bude fungovať ako jedáleň či výdajňa dovezenej stravy pre žiakov či učiteľov.

„Kapacita priestorov by mala byť dostatočná aj pri predpokladanom zvýšenom počte obedov. To však musí posúdiť Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Orientačne nám to vychádza, že priestory by dokázali prijať denne asi 700 stravníkov,“ povedala Komorníková.

Do konca školského roka 2018/2019 bude ZŠ Bottova fungovať v súčasnom režime – žiaci 1. až 3. ročníka sa stravujú v jedálni Strednej športovej školy Jozefa Herdu, ako tomu bolo doteraz, štvrtáci chodia obedovať na Spojenú školu na Ulici L. van Beethovena a žiaci 5. až 9. ročníka sa na stravu presúvajú autobusmi na Základnú školu na Ulici Andreja Kubinu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2019 12:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Žiaci ZŠ Bottova sa budú stravovať v bývalom internáte SPŠ na Študentskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.