reklama

Župa finišuje so stavebnými úpravami priestorov dočasnej jedálne pre školákov zo ZŠ na Bottovej

Trnavský samosprávny kraj finišuje s rekonštrukciou priestorov v bývalom internáte Strednej priemyselnej školy v Trnave, ktorá má od septembra 2019 slúžiť ako dočasná výdajňa stravy a jedáleň pre školákov zo ZŠ na Bottovej ulici.

Podľa slov župana Jozefa Viskupiča sú stavebné práce prakticky ukončené.

„Tak ako sme sa zaviazali, odovzdáme včas mestu Trnava do užívania komplexne zrekonštruované priestory bývalého internátu. Pri poslednej obhliadke minulý týždeň som bol milo prekvapený, ako sa nevyužívané priestory vďaka rekonštrukcii premenili. Stavebné práce v interiéroch v týchto dňoch pomaly finišujú, prakticky ich môžeme považovať za ukončené. Dodatočne sme sa rozhodli zrenovovať aj časť fasády a vstup do priestorov budúcej jedálne,“ povedal pre trnava-live.sk Viskupič.

Trnavská župa investovala do rekonštrukcie priestorov 240-tisíc eur.


Rekonštrukcia priestorov v stave pred týždňom, 8. augusta 2019

Reprofoto: TTSK

V bývalom internáte, ktorý slúžil Strednej priemyselnej škole ako internát, učebne či pre administratívu, sa variť nebude.

Priestor bude fungovať ako jedáleň a výdajňa dovezenej stravy pre žiakov či učiteľov.

Premeny sa dočkali aj ďalšie priestory na prízemí, ktoré budú slúžiť ako tolety, šatne a zázemie.

Ná základe dohody medzi TTSK a mestom Trnava po odovzdaní zrekonštruovaných priestorov príde k inštalácii potrebnej technológie a vybavenia v podobe napríklad celonerezových drezov, umývačky riadu, výhrevnej a chladiacej techniky, policovými zostavami, stolmi a stoličkami, ktoré zabezpečí mestská samospráva.

Dočasná výdajňa a stravy a jedáleň bude slúžiť školákom zo ZŠ Bottova dovtedy, kým mesto nepostaví nový objekt priamo v areáli školy.

Všetky technológie a vybavenie inštalované v dočasnej jedálni majú byť po dostavbe použité v novopostavenej jedálni s kychyňou.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2019 12:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.