reklama

Do konca apríla pribudne v meste deväť osvetlených priechodov pre chodcov

Mesto Trnava v najbližších týždňoch nainštaluje osvetlenie na deviatich existujúcich priechodoch pre chodcov. Stavebná firma v druhej polovici februára prevzala staveniská, práce by mali byť ukončené do 30. apríla 2023.

Ako informovala mestská samospráva, na vybraných priechodoch pribudnú stožiare s osvetlením, obnovia vodorovné značenie, ktoré sa v prípade potreby prispôsobí slepeckej dlažbe a vodiacej línii, vymenia zvislé dopravné značenie a v prípade potreby vykonajú menšie stavebné úpravy.


Priechod s novým osvetlením na Spartakovskej ulici

FOTO: Mesto Trnava

Náklady z rozpočtu na realizáciu projektu Zviditeľnenie chodcov na priechodoch pre chodcov v meste Trnava dosiahnu takmer 148 000 eur.

„Stavebné práce na Oblúkovej ulici si vyžiadajú dočasné dopravné obmedzenia. Okrem osvetlenia priechodov pre chodcov tu vybudujú vyvýšený priechod pre chodcov. Oblúková ulica preto bude od križovatky s Okružnou po križovatku s Jadernou približne na štyri týždne zjednosmernená. Prenosné dopravné značenie bude osadené od pondelka 27. februára,“ informovalo mesto.

Zoznam priechodov s novým osvetlením a stavebnými úpravami:

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2023 11:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.