reklama

Futbalové finále sa nezaobišlo bez incidentov, polícia rieši viacero priestupkov

Polícia v pondelok 1. mája 2023 dohliadala na priebeh futbalového finále Slovenského pohára medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Počas presunov fanúšikov a ani počas futbalového finále nedošlo k vážnemu narušeniu verejného poriadku, k hromadným výtržnostiam ani k závažným trestným činom.

FANS NAPADLI ZASAHUJÚCICH HASIČOV

„Policajti riešia incident, ktorý sa stal na tribúne v sektore hostí, kde mali doposiaľ neznáme osoby, po skončení zápasu, zapáliť vlastný transparent. Dobrovoľní hasiči, ktorí na mieste zasahovali, mali byť zo strany návštevníkov podujatia pri hasení napadnutí a zranení. Obaja napadnutí hasiči museli byť po útoku prevezení na vyšetrenie do nemocnice. Trnavskí policajti preverujú okolnosti incidentu s podozrením na prečin výtržníctva,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

POLICAJTI RIEŠIA VIACERÉ PRIESTUPKY:
PYROTECHNIKA, ZAPÁLENÝ TRANSPARENT A HODENÁ FĽAŠA

Po skončení prvého polčasu malo prísť ku konfliktu medzi futbalistom ŠK Slovan ako divákom a jedným z členov realizačného tímu FC Spartak. Pravdepodobne po slovnej výmene mal slovanista hodiť po mužovi plastovú fľašu.

Polícia rieši aj porušenie zákazu vnášania pyrotechniky a podpálenie transparentu v sektore hostí.

„Policajti uvedené udalosti na mieste zadokumentovali a v súčasnosti ich preverujeme ako priestupky na úseku organizovania verejných športových podujatí,“ poznamenala.

FOTO: KR PZ Trnava

Polícia naďalej analyzuje kamerové záznamy a v prípade zistenia protiprávneho konania bude ďalej konať.

Priestupcom môže v prípade uznania viny hroziť v správnom konaní vysoká pokuta až do výšky 10 000 eur, keďže zápas bol označený ako rizikový.

OSLAVY FANÚŠIKOV SPARTAKA BEZ INCIDENTU

Trnavskí policajti, spolu s PMJčkarmi a mestskými policajtmi dohliadali na verejný poriadok v meste Trnava aj po skončení bezpečnostných opatrení až do neskorých nočných hodín.

„Počas osláv najmä v centre mesta Trnava nemuseli policajti zasiahnuť a riešiť žiadne udalosti. Trnavčania a fanúšikovia Spartaku sa krátko po 22.00 h v pokoji rozišli a oslavy sa zaobišli bez narušenia verejného poriadku,“ dodala Antalová.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2023 17:32. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.