reklama

Re-use centrum na ulici Jána Bottu pripravilo viacero noviniek

Back2Life oslavuje v júni svoje 2. narodeniny. Pri tejto príležitosti pripravila spoločnosť FCC pre obyvateľov Trnavy niekoľko letných noviniek. Najväčším prekvapením je organizovanie pravidelných sobotných swapov v priestoroch pred vstupom do centra na ulici Jána Bottu. Od 1. júna 2023 je Back2Life otvorené pre svojich klientov už aj v pondelok. Re-use centrum sa stalo aj novým odberným miestom zásielkovej služby Packeta.

„Sme veľmi radi, že pri príležitosti 2. výročia sme mohli pripraviť pre občanov Trnavy aj ostatných návštevníkov niekoľko noviniek. Zákazníkom prinesú ďalšie výhody a bude z nich profitovať aj naša príroda. Počas letných a jesenných mesiacov sa môžu občania zúčastniť pravidelných Back2Life swapov oblečenia. Budú môcť využiť moderný spôsob výmeny – odovzdať tu oblečenie, ktoré im je ľúto vyhodiť do kontajnera a zároveň si za symbolickú cenu vybrať niečo pekné na seba. Často nakupujeme viac, ako potrebujeme. Za našu potrebu módne sa obliekať však platí najvyššiu daň planéta. Výroba a následne likvidácia odevov a textilu výrazne znečisťuje všetky zložky životného prostredia. Oblečenie je ťažko recyklovateľným materiálom, a preto by sme mali využiť všetky možnosti jeho opätovného použitia,“ konštatuje Zuzana Krenyitzká, manažérka komunikácie a CSR spoločnosti FCC Slovensko.


Re-use centrum na ulici Jána Bottu

FOTO: FCC

Pilotný Back2Life swap sa uskutoční v Trnave už túto sobotu 24. júna 2023 pred Re-use centrom na ulici Jána Bottu, od 9:00 do 15:30 hodiny. Návštevníci sem môžu priniesť oblečenie, ktoré pri príchode odovzdajú pracovníkom a dobrovoľníkom Back2Life centra.

Oblečenie, by nemalo byť poškodené, malo by byť pekné, čisté a vypraté. Limitom je jedna taška na osobu. Šaty budú navešané na stojany, rozdelené a označené do sekcií dámske, pánske a detské a označené podľa veľkostí. Účastníci swapu si môžu ľubovoľne vyberať z ponuky na stojanoch a za symbolickú cenu 2 eurá za kus si kúpiť toľko kúskov, koľko sa im zapáči. Cenu za svoj nákup zaplatia pri pokladni Re-use centra Back2Life v hotovosti alebo po novom aj platobnou kartou. Počas dňa ľudia prinášajú ďalšie oblečenie a ponuka je priebežne dopĺňaná.

Ďalšie Back2Life swapy sú plánované vždy v sobotu, od 9:00 do 15:30 hod. v termínoch: 8.7.2023; 22.7.2023; 12.8. 2023; 26.8. 2023. V prípade záujmu verejnosti a priazne počasia budú sobotné swapy pokračovať aj počas septembra a októbra. Ak by niekto chcel pomôcť so zabezpečením organizácie ako dobrovoľník, môže sa prihlásiť na ahoj@baterkaren.sk. Šikovných rúk nie je nikdy dosť.

Návštevníci môžu priniesť oblečenie do Back2Life centra aj počas otváracích hodín, mimo termínov konania swapov. Podmienkou je opäť jedna taška pekného a čistého oblečenia na zákazníka, ktoré bude následne presunuté do Baterkárne.

Re-use centrum Back2Life vyšlo v ústrety návštevníkom aj rozšírením otváracích hodín. Od začiatku júna je otvorené aj počas pondelkov od 11:00h do 18:30 hod. Na svoje si prídu aj online „nakupovači“ z blízkeho okolia, ktorí môžu využiť Back2Life ako odberné miesto Packety pre svoje zásielky. Prostredníctvom Packety si môžu dať posielať svoje nákupy na adresu Back2Life centra.

Čo môžete priniesť do Back2Life centra:
Kuchynské potreby, riady, zariadenie a vybavenie domácností, ručné náradie, športové potreby, hračky, knihy, CD, platne, obrazy, sochy, umelecké predmety, dekorácie do domácnosti, hudobné nástroje, budíky, hodiny, detské kočíky, autosedačky, postieľky ale aj kabelky, kufre a tašky.

Čo v Back2Life centre neberú:
Veľkoobjemový nábytok, elektrospotrebiče, textil, potraviny, chemické látky, plyšové hračky.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2023 17:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.