reklama

Trnavským regiónom sa prehnala silná búrka. Vietor lámal stromy, obce zostali bez dodávok elektriny

Večerná búrka, ktorá sa prehnala trnavským okresom v stredu 21. júna 2023, za sebou nechala viacero škôd. Padali stromy, silný vietor lámal konáre. Niekoľkohodinové výpadky dodávok energie hlásili z viacerých obcí v okolí Trnavy.

Hoci búrkový systém, ktorý dorazil do nášho regiónu nepriniesol so sebou extrémne zrážky – napršalo od 8,4 mm v Bielom Kostole do 21 mm v Smoleniciach, problémy narobili silné nárazy vetra, ktoré búrku sprevádzali.

„V stredu 21. júna 2023 zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru Trnavského kraja v súvislosti s poveternostnou situáciou celkovo 22-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave zasahovali 6-krát, z Piešťan (hasičská stanica Piešťany a v Hlohovec) 5-krát, z Galanty (hasičská stanica Galanta a Sereď) 5-krát, zo Senice (hasičská stanica Senica a Kúty) 5-krát a zo Skalice (hasičská stanica Holíč) 1-krát,“ informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.Búrkový systém pri Jaslovských Bohuniciach, 21. júna 2023

FOTO: trnava-live.sk

Množstvo práce mali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov v trnavskom okrese z obcí Smolenice, Horná Krupá, Dolné Dubové, Dolná Krupá, Dobrá Voda, Brestovany, Jaslovské Bohunice, Hrnčiarovce nad Parnou, Suchá nad Parnou, Dechtice či Horné Orešany.

V Jaslovských Bohuniciach zaznamenali viacero polámaných stromov, na jednom rodinnom dome vietor zničil strechu. Na budove Jadrovej energetickej spoločnosti Slovenska v areáli atómových elektrární odtrhol vietor veľkú časť zateplenia štítovej steny.

Počasie malo za následok aj dlhé výpadky dodávok elektrickej energie, na niektorých miestach trvali aj viac ako šesť hodín.

Následky búrky, 21. júna 2023

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2023 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.