reklama

Na jeseň čaká volejbalistky Hit Trnava premiéra v európskej súťaži, žreb im prisúdil klub z Rakúska

V klube Hit Trnava ešte stále doznieva minulosezónny úspech. Vlaňajšia sezóna bola vo viacerých ohľadoch historická. Prvýkrát vo final four Slovenského pohára, prvýkrát medaila z najvyššej slovenskej súťaže, prvýkrát hráčka Trnavy ocenená ako najužitočnejšia hráčka extraligy. V novej sezóne bude družstvo Hit UCM Trnava pokračovať v prepisovaní histórie. Prvýkrát sa totiž predstaví v európskej súťaži – CEV Challenge Cup.

„Po historickom úspechu v klube sme premýšľali, či využijeme možnosť prijať pozvánku do európskej súťaže. Nakoniec sme sa po dlhšej debate vo vedení klubu rozhodli, že ak sa taká príležitosť naskytne, máme ju využiť,” povedal o prihláške do Challenge Cupu manažér klubu Pavol Mančák.

Žreb, ktorý bol 19. júla v Luxembursku, v sídle Európskej volejbalovej konfederácie, prisúdil Hitkám rakúsky tím Oberbank Steelvolleys Linz – Steg. Celok z neďalekého Linzu v minulej sezóne triumfoval v pohári aj v lige. Družstvo prepletené legionárkami bude pre Trnavčanky krst ohňom.

Prvý zápas odohrajú v Rakúsku 10. – 12. októbra 2023, odveta je na programe o týždeň neskôr v malom Ríme.

„Organizačne si trúfame zvládnuť súťaž, no na druhej strane vieme, že kvalitatívne narazíme na vyšší level volejbalu. Tešíme sa na novú skúsenosť a odhodlane sa s ňou ideme popasovať. Verím, že pre hráčky, trénerský štáb i fanúšikov to bude zaujímavá skúsenosť,” dodal Mančák.

Kostru kádra z minulej sezóny sa manažmentu klubu podarilo udržať. Na materskú dovolenku odišla liberka Lucia Poláčková, kariéru skončila Martina Tomčíková. Do reprezentačného projektu RD SVF odišli blokárky Ondrejková a Truchlá či nahrávačka Ritterová.

Kapitánka Tatiana Grófová sa naďalej zotavuje zo škaredého zranenia. Do tímu pribudla nahrávačka Mlynarčíková z Liptovského Hrádku a z Levíc prišla liberka Lujza Vydrová.

„Snažili sme sa do Trnavy priviesť mladé a talentované hráčky, ktoré budú, dúfam, prínosom už v nadchádzajúcej sezóne. Cieľom je určite baviť ľudí volejbalom. V minulej sezóne sme dokázali prilákať na tribúny veľa fanúšikov. Je dôležité, aby sme sa opäť prezentovali dobrými a bojovnými výkonmi,” povedal o skladbe družstva a cieľoch Trnavy hlavný tréner, Rastislav Filípek.

Volejbalistky Hit UCM Trnava odštartujú prípravu 14. augusta. Pred ostrým štartom ligy si zahrajú priateľské turnaje v Trnave o pohár primátora Mesta Trnava, Prešove a Nitre.

Taktiež odohrajú minimálne tri ďalšie prípravné zápasy. Novú sezónu Niké extraligy začnú 23. septembra domácim zápasom proti VK Pirane Brusno. Do súťaže Niké Slovenského pohára vstúpia 25. októbra na palubovke Volleyproject UKF Nitra.

Samuel Rosinský, Hit Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2023 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.