reklama

Život a móda trnavského vidieka, kurátorské sprevádzanie etnografickou expozíciou Podujatie v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva

Ak sa zaujímate o ľudovú kultúru, tradičné bývanie, jedlá a kroje príďte sa pozrieť 23. septembra 2023 o 14.00 do Západoslovenského múzea v Trnave.

Etnologička Aneta Vlčková vás oboznámi s tým, ako mali obyvatelia trnavského vidieka zariadené obydlia, čo varili a piekli, ako dorábali víno.

Dozviete sa prečo dievčatá nesmeli mať v kostole na hlave červené stuhy, vyšívačky mali stále veľa roboty a na čo bola neveste odzevačka.

V druhej časti podujatia sme pre Vás pripravili špeciálne prekvapenie. Naživo si budete môcť prezrieť niektoré ženské rukávce zdobené rozličnými výšivkovými technikami.

Podujatie sa koná špeciálne v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Tešíme sa na vašu návštevu v sobotu 23. septembra 2023 o 14,00 v Západoslovenskom múzeu v Trnave, Múzejné námestie č. 3.

(av)

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2023 14:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.