reklama

Bez vody zostali v Trnave aj lokality, ktoré nemali. Zatvorili aj viaceré školy a škôlky

Trnavská vodárenská spoločnosť, a.s. (TAVOS) ohlásila s predstihom odstávky dodávok pitnej vody vo viacerých častiach Trnavy. Ako sa však ukazuje, bez vody zostali aj časti mesta, ktoré v zoznamoch nefigurovali.

V stredu 20. septembra 2023 zostali bez vody tisíce Trnavčanov, viacerí z nich s odstávkami nepočítali, pretože ich ulice na zoznamoch TAVOSu uvedené neboli.

„Dôvodom je technický problém, ktorý vznikol pri odstávke vody zo strany Tavosu,“ informovalo mesto Trnava v stredu ráno na facebooku.

Ako informujú obyvatelia mesta, voda netečie okrem ohlásených ulíc ani Na hlinách, Saleziánskej, Špačinskej, na Zátvore, Kopánke a iných miestach.

„Až po začiatku prác boli zistené nepredpokladané prevádzkové poruchy – havárie, ktoré mali vplyv na rozsah odstávky,“ uviedla Trnavská vodárenská spoločnosť na svojom webe.

TAVOS definoval aj lokality, v ktorých nastala nepredpokladaná, teda havarijná odstávka.

Ide o mestské časti Kopánka, Zátvor, Vodáreň, Hliny či ulice Špačinská, Trstínska alebo Hajdócyho.

Pre odstávku zostalo zatvorených niekoľko materských škôl, základných škôl, Gymnázium Jána Hollého či Obchodná akadémia. O deti sa musia postarať prekvapení rodičia, ktorí s tým nerátali.

TAVOS vykonáva rekonštrukčné práce na podzemných objektoch a technickom vybavení na armatúrnej šachte na Bučianskej ulici, práce majú trvať približne 24 hodín do štvrtka rána 21. septembra 2023.

Ilustračné foto

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2023 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.