reklama

Mariánska sála v centre mesta prechádza postupnou rekonštrukciou

Vynovené priestory Mariánskej sály v areáli jezuitov na Františkánskej ulici v Trnave zažili návrat svojej slávy v nedeľu 15. októbra 2023.

Správca Mariánskej sály Michal Lipovský spolu s jezuitami Petrom Giráškom a Jozefom Bartkoviakom prestrihli symbolicky červeno-bielu pásku s nápisom zákaz vstupu.

„Vybral som ju práve preto, že táto páska nás istým spôsobom obmedzovala v pohybe počas celej rekonštrukcie, ktorá prebiehala od marca tohto roku. Prestrihnutím sme otvorili nové možnosti pre kultúru i športové aktivity v Mariánskej sále. Sprievodným programom večera bol benefičný koncert The gospel family vo františkánskom kostole,“ uviedol.

Objekt v 30. rokoch minulého storočia postavila Mariánska kongregácia ako kultúrny stánok. Do rekonštrukcie sa využívala hlavne na športové aktivity.

„Naším cieľom je vrátiť sále pôvodný charakter kultúrneho stánku. Šport nie je vylúčený, ale chceme sa vyhnúť určitým druhom športu, ktoré už nebudú kompatibilné s týmto priestorom,“ priblížil jezuita Peter Girášek.


Symbolické strihanie pásky ukončilo jednu časť postupnej obnovy objektu

Priestory Mariánskej sály dostali nové sociálne zariadenia, objekt má novú strechu, osvetlenie aj kanalizáciu. Vízie sú veľké organizátori aj dobrovoľníci s prácami postupujú podľa dostupných finančných prostriedkov.

Na obnove pracujú intenzívne od marca 2023 a veria, že postupne príde k obnove celej sály. Všetko záleží od finančných možností a podpory. Aj preto bolo založené občianske združenie za ktorým stoja bývalí vysokoškolskí dobrovoľníci.

Priestory sály sú k dispozícií pre kohokoľvek na takmer akékoľvek podujatie. Už teraz sa tu uskutočňujú rôzne kultúrne podujatia, koncerty, bazáry či výstavy.

Sála je využívaná aj na plesy, imatrikulácie, divadelné predstavenia alebo karnevaly. Je taktiež otvorená pre športy ako sú parkour, tanečné a pohybové aktivity.


Vynovené sociálne zariadenia

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2023 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.