reklama

Trnavská polícia zadržala podvodníkov. Od dôchodcov vylákali desaťtisíce eur aj šperky

Trnavskí vyšetrovatelia obvinili dve osoby vo veku 18 a 20 rokov z Lučenca zo zločinu podvodu. Fungovať mali v rámci organizovanej skupiny a podvodov sa mali dopúšťať na viacerých osobách vyššieho veku, za čo im môže hroziť strata slobody až na 10 rokov. Obaja obvinení sú stíhaní väzobne, informovala trnavská polícia v utorok 21. novembra 2023.

Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Márie Linkešovej vyšetrovatelia zatiaľ zdokumentovali sedem prípadov, ktoré pripisuje na vrub tejto dvojici. Obete pripravili o 66-tisíc eur šperky v hodnote asi 2000 eur.

V období od januára do augusta tohto roka sa im podarilo postupne vylákať tisíce eur od dôchodcov, z toho trikrát v meste Trnava, ale aj v Prešove, Martine, Bratislave a Pezinku.

Obvinení mali najčastejšie lákať peniaze alebo cennosti od svojich obetí na tzv. legendu policajt.

„Poškodeným zavolal falošný príslušník policajného zboru a žiadal od nich peniaze, ale aj zlato za to, že pomôžu ich blízkym pri riešení dopravnej nehody, pri ktorej došlo k zraneniu manželov a malých detí. Osoby postupne vyplatili rôzne kaucie s tým, že podľa inštrukcií volajúceho peniaze vložili do obálok a odniesli ich na dohodnuté miesto, kde ich prevzala už čakajúca osoba, prípadne tieto mali podľa inštrukcií vložiť do smetnej nádoby,“ priblížila Mária Linkešová.

Koláž: KR PZ Trnava

V Martine nahovorili 84 – ročnej dôchodkyni, že všade sú podvodníci, aj v banke a v záujme ochrany jej peňazí má všetky vybrať. V telefóne ju navigoval muž, aby obálku s kabelkou vložila pri nákupnom stredisku do smetnej nádoby, z miesta sa vzdialila a keď došlo k odovzdaniu 9000 eur, mohla si kabelku opäť zobrať.

„Vzájomnou spoluprácou okresnej a krajskej kriminálnej polície Trnava boli vykonané domové prehliadky u podozrivých osôb. V meste Lučenec, kde mali osoby prebývať, policajti našli a zaistili viaceré dôkazy, ktoré ich usvedčujú z podvodov, od oblečenia, telefónov, sim kariet, počítača a usb kľúčov. Polícia na všetkých nahlásených podvodoch naďalej intenzívne pracuje a preveruje všetky informácie, ktoré občania alebo ich blízke osoby nahlásili aj ako podnety na polícii,“ uviedla Linkešová.

Polícia zároveň upozorňuje ľudí, aby boli v predvianočnom období opatrní, podvodníci to určite budú skúšať na ľudí aj ďalej.

„Nedajte sa oklamať. Ak vám ktokoľvek telefonuje a oznámi vám informáciu, že je niekto zadržaný či zranený, hovor aj v strede vety ukončite a informácie si u blízkych najskôr preverte,“ vystríha na záver.

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2023 13:36. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.