reklama

Referendum o parkovaní sa uskutoční zrejme 13. januára 2024. Zastupiteľstvo prijalo novelizované záväzné nariadenie

Trnavské mestské zastupiteľstvo v pondelok 27. novembra na mimoriadnom zasadnutí prijalo väčšinou hlasov návrh Všeobecne záväzného nariadenia o organizácii miestneho referenda.

Dôvodom novelizácie pôvodného VZN platného od septembra 2010 bolo podľa trnavskej radnice „zosúladenie právnej úpravy organizovania miestneho referenda v podmienkach mesta Trnava s platnou legislatívou, a to najmä zákonom o obecnom zriadení zákonom o podmienkach výkonu volebného práva“.

S návrhom VZN sa stotožnilo 21 prítomných poslancov, štyri sa zdržali a žiaden nebol proti.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Hlasovanie o návrhu novelizácie VZN sa netýkalo blížiaceho sa referenda o parkovacej politike. Jeho termín vyhlási zastupiteľstvo na decembrovom zasadnutí.

Ako zaznelo niekoľkokrát počas rozpravy z úst predstaviteľov mesta Trnava, referendum sa uskutoční zrejme v sobotu 13. januára 2024.

Na území Trnavy bude vytvorených najmenej 25 volebných okrskov.

Mesto prostredníctvom mestského úradu doručí najneskôr 15 dní pred dňom konania referenda do každej domácnosti oznámenie, v ktorom uvedie čas konania referenda, okrsok a miestnosť pre referendum, stručný spôsob úpravy hlasovacieho lístka a povinnosť oprávneného občana preukázať svoju totožnosť pred hlasovaním.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2023 16:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.