reklama

Na Kopánke budú charitatívne vianočné trhy s dobrotami, ručnými výrobkami aj hudbou. Výťažok poputuje núdznym rodinám

V trnavskej štvrti Kopánka sa v nedeľu 17. decembra 2023 uskutoční druhý ročník charitatívnych vianočných trhov. Hlavným cieľom podujatia je vytvoriť predvianočnú atmosféru, ktorú pri príjemných stretnutiach s priateľmi bude sprevádzať pekná vianočná hudobná kulisa.

O 17:00 vystúpi kopánska rodina s krásnymi koledami z Doľan a následne o 18:00 si budeme môcť vypočuť detský zbor s ich vianočnými piesňami. Neskôr o 20:00 sa v kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov predstaví spevácky zbor Voci Allegre pod vedením dirigenta Andreja Rapanta.

Ako informovali organizátori, trhy sa uskutočnia v saleziánskom areáli a odštartujú o 16:00 hodine. V ponuke sú rôzne dobroty ako mastené lokše, dobrá cigánska, hustá kapustnica, palacinky, ale tiež varené víno, punč, horúca čokoláda a medovina, či ďalšie vianočné pochúťky.

Okrem toho budú na trhoch aj stánky s bohatou ponukou handmade výrobkov. Návštevníci si takto za dobrovoľný príspevok budú môcť zaobstarať iste nie jeden pekný vianočný darček. V ponuke budú taktiež mikiny s logom Kopánky a nájde sa tu aj majster – brúsič nožov.

Podľa oficiálnej správy sa minulý rok na týchto trhoch vyzbieralo 5500 eur! Túto sumu saleziánska rodina prerozdelila piatim chudobným matkám s deťmi, trom rodinám v núdzi a pomohlo sa aj viacerým deťom s príspevkom na pobyt v letnom tábore.

„Spoločnou túžbou je, aby sa v našom saleziánskom stredisku každý cítil ako doma a vedel, že je tu vítaný. Nerozdeľujeme ľudí na veriacich a neveriacich, sú pre všetkých. Aj o tomto majú byť Vianoce. Navyše nám pri týchto trhoch nejde o nejaký zisk pre nás. Práve naopak. Všetky vyzbierané finančné prostriedky aj toho roku posunieme tým rodinám, ktoré to najviac potrebujú. Máme radosť z toho, keď vidíme, že spoločne s dobrovoľníkmi všetkých vekových kategórií vieme pripraviť takéto príjemné podujatie, ľudia sú štedrí, a tak môžeme pomôcť núdznejším,“ povedal Juraj Kovaľ, direktor komunity saleziánov na Kopánke.

(MD)

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2023 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.