reklama

Na Arcibiskupskom úrade budú podávať pôstnu polievku, výťažok odovzdajú rodinám v núdzi

Arcibiskupský úrad v Trnave a Trnavská arcidiecézna charita pozývajú verejnosť k účasti na projekte Pôstna polievka.

Výťažok z predaja pôstnej polievky poputuje na konkrétnu pomoc rodinám v núdzi.

Trnavské arcibiskupstvo tak opäť podporí túto pôvodne pôstnu iniciatívu Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa!

Pôstnu polievku budú podávať v piatok 13. marca od 16.30 hodiny vo veľkej jedálni Arcibiskupského úradu v Trnave. Vchod je z ulice M. Sch. Trnavského vedľa výstavnej siene Galéria.

„Za túto polievku je možné zaplatiť ako za riadnu večeru, kto chce, môže aj viac. Vyzbieraná suma poputuje Trnavskej arcidiecéznej charite na konkrétnu pomoc rodinám v núdzi. Trnavské arcibiskupstvo zorganizovalo prvý ročník projektu vlani v marci. Pozvanie prijali desiatky ľudí. Vtedy za polievku, pri podávaní ktorej sa s nimi stretol aj trnavský arcibiskup Ján Orosch, zaplatili prítomní ako za celý obed,“ informuje arcidiecéza prostredníctvom tlačovej správy.

Pred rokom sa vyzbieralo 495,15 eur. Peniaze putovali do rúk predstaviteľov Trnavskej arcidiecéznej charity, ktorí ich použili na pomoc rodinám v hmotnej núdzi, žijúcim na území Trnavskej arcidiecézy.

Projekt pôvodne Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa! sa od ostatných zbierok na Slovensku odlišuje tým, že sa delím, nedávam almužnu, ale dávam to, čo si sám odopriem. Je spojená s liturgickým obdobím Pôstu, počas ktorého sa kresťania usilujú viac o to, aby si niečo odopreli a tým pomohli iným, ktorí sa nachádzajú v oveľa zložitejšej životnej situácii.

postna

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2015 13:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.