reklama

V Trnave vznikol charitatívny kalendár s fotkami známych ľudí. Výťažok z predaja odovzdajú detskej onkológii

Známe postavy slovenského šoubiznisu sa pripojili k myšlienke majiteľa Vlasového štúdia Frederic Moréno v Trnave Jirka Blatného a vytvorili spoločne kalendár s charitatívnym posolstvom. Výtažok z predaja kalendára poputuje na Detskú hematológiu a onkológiu na bratislavských Kramároch.

Fashion charity calendar 2017, ako znie je oficiálny názov, obsahuje fotografie mladých ľudí zo šoubiznisu. Vznikol v dvoch verziách – ako nástenný aj stolový kalendár. Autorom fotografií je trnavský celebritný fotograf Michal Petrík.

Myšlienka vytvorenia kalendára, ktorého výťažok pôjde na dobročinné účely, skrsla Jirkovi Blatnému počas jednej televíznej relácie, na ktorej sa podieľal ako spolupracovník. Ako sám hovorí, uvedomil si, že nech robí čokoľvek, jeho práca môže ľuďom aj pomáhať.

„Sme radi, že sa všetko podarilo a že pre dobrú vec, boli všetci ochotní urobiť maximum. V budúcnosti plánujeme robiť aj ďalšie ročníky kalendára a výťažok chceme venovať vždy niekam inam, lebo je treba stále niekde pomáhať,“ hovorí J. Blatný.

O vlasy modeliek sa postaral kaderník Jirko Blatný, styling zabezpečil butik Zanela oblečením značky Sugarbird, make-up vytvorila talentovaná vizážistka Daniela Christová.

Známi ľudia prijali oslovenie na spoluprácu s pokorou a ponuku prijali s ochotou. V kalendári sa objavili Dominika MIRGOVÁ, Anita SOUL, Daniela a Veronika NÍZLOVÉ, Farfalla mia, Dominika KID KOVÁCS, Petra BLESÁKOVÁ, Barbora HAZUCHOVÁ, Eva CIFROVÁ, Barbora RAKOVSKÁ, Lenka TEKELJAKOVÁ, Simona LUKAČOVIČOVÁ, Jirko BLATNÝ a Daniela CHRISTOVÁ.

Kalendár je dostupný v salóne Frederic Moréno v Trnave a v butiku Zanela.

Vznikla aj špeciálna internetová stránka charitativnykalendar.sk, prostredníctvom ktorej je možné kalendár objednať aj online.

Na Slovensku ročne ochorie priemerne 140 detí na rakovinu. Z toho sa väčšina detí lieči na klinike detskej hematológie a onkológie v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na bratislavských Kramároch.

Momentálne nemocnica plánuje za všetky charitatívne dary postaviť novú ubytovaciu časť, kde by sa deti cítili ako v domácom prostredí, nie ako v nemocnici.

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2016 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.