reklama

Vychádza trnavský riso kalendár na rok 2021 s krásnymi fotkami aj príbehmi starej Trnavy

Risografická dielňa Risko v spolupráci so Západoslovenským múzeom v Trnave ku koncu roka spoločne vydávajú jedinečný stolový trnavský kalendár na rok 2021.

Múzeum pre kalendár vybralo z archívu krásne fotky starej Trnavy a Simona Jurčová k nim napísala texty. V Risku zase doladili všetko spojené s grafikou a jeho výrobou.

Spoločne dospeli k verzii mesačného stolového kalendára v štvorcovom formáte, na ktorom je dostatok miesta na označenie všetkých výročí aj dovoleniek.

Zároveň pri každom mesiaci nájdete fotografiu s príbehom či udalosťou z Trnavy. Kalendár bude vydaný v náklade 200 kusov a celý je vytlačený na risografe.

Risografia je japonská technológia z 80. rokov 20. storočia, pôvodne používaná na úradoch ako rýchla jednofarebná kopírka.

Jej potenciál však presahuje zámer, ku ktorému bola vytvorená. Risograf nepredvídateľne dotvára každý výtlačok svojím vlastným spôsobom. Každú farbu tlačí samostatne, robí jemné posuny medzi farbami, často prekvapí a dodá dielu jedinečný rozmer.

Papier (ne)systematicky špiní a na výsledku sa zakaždým podpíše okrem autora a tlačiara aj samotná tlačiareň. Risograf je zároveň aj jednou z najekologickejších možností tlače.

Matrice, cez ktoré Riso tlačí jednotlivé farby, sú vyrobené z banánových šupiek a farby sa vyrábajú zo sójového oleja.

Kalendár bude vydaný 21. decembra 2020. Predobjednávku kalendára pre osobný odber v Risku na Nádvorí (Štefániková 4), môžete zrealizovať tu: riskoprint.bigcartel.com/product/riso-kalendar-trnavy-na-rok-2021-predpredaj.

Napísať môžete aj rezervačný email pre osobné prevzatie na adresu: print@veveverisko.sk.

(PR)

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2020 11:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.