reklama

Historický kalendár Trnavy sa ľuďom páči, zberateľ nechal vytlačiť druhé vydanie

Pozitívny ohlas Trnavčanov aj obyvateľov regiónu na kalendár Historická Trnava s originálnymi fotografiami mesta z obdobia začiatku 20. storočia prekvapil aj samotného vydavateľa.

V priebehu prvých týždňov po vydaní sa predalo všetkých 500 kusov kalendára. Zberateľ Adrián Selnekovič sa preto rozhodol akceptovať záujem a nechal vytlačiť druhé vydanie.

Čerstvá „várka“ originálnych kalendárov je tak opäť k dispozícii ďalším záujemcom.

Predpokladal som pozitívne reakcie, ale veľký ohlas ma naozaj prekvapil. Predajnosť kalendára je v porovnaní s kalendármi historických pohľadníc napríklad v Nitre či Prievidzi niekoľkonásobne vyššia. Trúfam si odhadnúť, že množstvo predaných výtlačkov atakuje dokonca aj podobný kalendár s historickými pohľadnicami Bratislavy,“ konštatuje A. Selnekovič.

histor-kalendar-tt-1
Titulná strana kalendára

Ako zberateľský nadšenec a milovník historických artefaktov sa rozhodol sprostredkovať časť svojej bohatej zbierky ľuďom vo forme vkusného nástenného kalendára.

Pozitívne ohlasy Trnavčanov ma utvrdili v ambícií vydať v budúcom roku pokračovanie kalendára a publikovať ďalšie zaujímavé pohľadnice z mojej zbierky. Budem veľmi rád, ak zábery starej Trnavy urobia radosť čo najširšiemu okruhu záujemcov o naše krásne historické mesto a jeho ťažko opísateľnú atmosféru minulých období,“ pripomenul.

Historický kalendár Trnava 2014 ponúka jedinečné pohľady na trnavské ulice z čias od počiatkov vydávania pohľadníc na prelome 19. a 20. storočia po zánik monarchie v roku 1918. Veľká väčšina fotografií v kalendári nebola nikdy knižne vydaná ani prezentovaná na internete.

Predajná cena kalendára je len o málo vyššia ako samotná cena tlače a priamych nákladov. Vydanie kalendára za takýchto podmienok určite nie je o biznise alebo zbohatnutí,“ dodal Adrián Selnekovič.

Druhé vydanie nástenného kalendára Historická Trnava vo formáte A3 si môžete zakúpiť v predaji Pravá koža hneď oproti vchodu do obchodného domu ASO na Hlavnej ulici za 6,90 eura.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2013 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Historický kalendár Trnavy sa ľuďom páči, zberateľ nechal vytlačiť druhé vydanie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.