reklama

V záhradnej čitárni knižnice bude prednáška o nanomateriáloch v rámci cyklu VedoMost

Všetkých, ktorí sa zaujímajú o vedu, pozýva Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave na prvú tohtoročnú prednášku v rámci cyklu VedoMost.

Projekt s víziou združovania komunity mladých vedátorov si počas roka 2023 už získal svojich priaznivcov a má ambíciu pokračovať vo vedecko-popularizačnej činnosti a diskusiách o rozmanitých vedeckých témach aj naďalej.

V piatok 12. januára bude RNDr. Milan Sýkora, MBA, PhD., vedúci laboratória pokročilých materiálov na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave prednášať o tom, v čom sú výnimočné nanomateriály, kde ich už využívame a aký je ich praktický potenciál.

Málokto z nás vie, že tieto tajuplné drobné štruktúry môžu zmeniť svet. V elektronike, medicíne či energetike hrajú kľúčovú úlohu, vytvárajúc inovatívne riešenia.

A ich potenciál? Širokospektrálny. Sú zodpovedné za zmenu paradigmy v materiáloch a technológiách, ktoré nám umožnia vidieť svet v novom svetle. 

Ak vás táto téma zaujala, 12. januára o 16,30 hod. ste v knižnici vítaní.

(ľm)

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2024 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.