reklama

Rekonštrukcia priecestia do Kamenného mlyna počíta s inštaláciou závor, mesto hľadá zhotoviteľa projektovej dokumentácie

Mesto Trnava hľadá prostredníctvom verejného obstarávania dodávateľa projektovej dokumentácie pripravovanej rekonštrukcie železničného priecestia na ulici Terézie Vansovej v smere do Kamenného mlyna. Súčasný režim so svetelnou signalizáciou doplnia závory.

Výzvu na predkladanie ponúk zverejnili v prvej polovici januára, dokumentácia by mala byť hotová približne v polovici roka 2024.

„Účelom stavby je zvýšenie bezpečnosti a plynulosti dopravy na predmetnom železničnom priecestí a úprava priecestnej konštrukcie tak, aby v mieste komunikácie pre chodcov a cyklistov nedošlo k zúženiu komunikácie. Na mieste priecestia bude zrekonštruované svetelné zabezpečovacie zariadenie 3. kategórie a doplnenie o mechanickú výstrahu (závory) vrátane doplnenia o doplnkovú mechanickú výstrahu pre priechod pre chodcov a cyklistov,“ uvádza sa v opise zadania.

Ako pre portál trnava-live.sk uviedol Denis Dymo z Odboru komunikácie a marketingu ŽSR, „ide o iniciatívu mesta Trnava a Železnice Slovenskej republiky súhlasili so vzájomnou spoluprácou na doplnení závor na priecestí v žkm 2,720 trate Trnava – Jablonica“.


Železničné priecestie T. Vansovej – Kamenná cesta

FOTO: trnava-live.sk

Železničným priecestím na trati Trnava – Jablonica prechádza podľa slov Denisa Dyma 48 vlakov denne.

Z dôvodu intenzívneho rozširovania obytných zón pri Kamennom mlyne v uplynulých rokoch narástol v tomto úseku aj počet áut, ktoré priecestím prechádzajú.

Na priecestí Vansovej – Kamenná cesta sa stala podľa údajov ŽSR dopravná nehoda naposledy v roku 2012. Išlo o zrážku osobného vlaku s osobným vozidlom. Pri nehode sa ľahko zranili vodič vozidla a spolucestujúca, došlo tiež k poškodeniu hnacieho koľajového vozidla, prerušeniu dopravy a meškaniu dvoch osobných vlakov.

Ďalšie zrážky s osobnými autami evidujú ŽSR v rokoch 2004 a 2009, obe sa zaobišli bez zranení.

Pamätníci si spomínajú aj na tragickú udalosť z 90. rokov, pri ktorej vyhasol život mladého muža – spolucestujúceho po zrážke vlaku s autom.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2024 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.