reklama

Na železničnom priecestí do Kamenného mlyna chce mesto vybudovať závory

Trnavská radnica plánuje zvýšiť bezpečnosť na železničnom priecestí do Kamenného mlyna vybudovaním závor. Iniciatívu mesta podporujú aj Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

Mesto Trnava si nechá vypracovať projektovú dokumentáciu úprav železničného priecestia medzi ulicou Terézie Vansovej a Kamennou cestou. Súčasný režim so svetelnou signalizáciou majú doplniť závory.

„Plánovanou úpravou sa výrazne zvýši bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky v mieste železničného priecestia. Plánuje sa doplnenie priecestného zabezpečovacieho zariadenia (závory) a úprava priechodu pre chodcov a cyklistov pre zabezpečenie segregácie týchto účastníkov premávky,“ uvádza mestská samospráva.

Ako pre portál trnava-live.sk uviedol Denis Dymo z Odboru komunikácie a marketingu ŽSR, „ide o iniciatívu mesta Trnava a Železnice Slovenskej republiky súhlasili so vzájomnou spoluprácou na doplnení závor na priecestí v žkm 2,720 trate Trnava – Jablonica“.


Železničné priecestie T. Vansovej-Kamenná cesta

FOTO: archív

VIDEO:
Pozrite si simulovanú zrážku vlaku s figurínou chodca na Kamennej ceste

Železničným priecestím na trati Trnava – Jablonica prechádza podľa slov Denisa Dyma 48 vlakov denne.

Z dôvodu intenzívneho rozširovania obytných zón pri Kamennom mlyne v uplynulých rokoch narástol v tomto úseku aj počet áut, ktoré priecestím prechádzajú.

Na priecestí Vansovej – Kamenná cesta sa stala podľa údajov ŽSR dopravná nehoda naposledy v roku 2012. Išlo o zrážku osobného vlaku s osobným vozidlom. Pri nehode sa ľahko zranili vodič vozidla a spolucestujúca, došlo tiež k poškodeniu hnacieho koľajového vozidla, prerušeniu dopravy a meškaniu dvoch osobných vlakov.

Ďalšie zrážky s osobnými autami evidujú ŽSR v rokoch 2004 a 2009, obe sa zaobišli bez zranení.

Pamätníci si spomínajú aj na tragickú udalosť na tomto priecestí z 90. rokov, pri ktorej vyhasol život mladého muža – spolucestujúceho po zrážke vlaku s autom.

„V súčasnosti k 30. 11. 2023 evidujeme na Železniciach Slovenskej republiky 2062 priecestí, z toho aktívnych (zabezpečených) 1067 a pasívnych (nezabezpečených) 995,“ doplnil Denis Dymo z Odboru komunikácie a marketingu ŽSR.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2023 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.