reklama

Belvederka prináša do Kamenného mlyna spojenie bývania a chýbajúcej občianskej vybavenosti

V rezidentskej časti Kamenného mlyna vyrastá nový projekt Belvederka. Spája v sebe bývanie s v tejto lokalite doposiaľ absentujúcou občianskou vybavenosťou. Výstavba projektu trnavskej spoločnosti inpool, s.r.o., započala koncom septembra 2020, s kolaudáciou objektu počítajú v druhej polovici roka 2021.

Spojenie bývania a vybavenosti prináša so sebou aj súčasné trendy smartcity, kedy je možné bývať a pracovať na jednom mieste. Netreba tak dochádzať za prácou na druhý koniec mesta, stáť v dopravných zápchach.

Klient má možnosť na prízemí prevádzkovať vlastné podnikanie a na poschodí bývať. Rekreačná zóna Kamenný mlyn ponúka široké možnosti oddychu. Nielen prechádzok v lesoparkoch, okolí trnavských rybníkov, ale aj korčuliarsky a bežecký okruh lesoparkom, cestou okolo železničného depa, cez park za Prednádražím s detskými ihriskami.

Takisto ponúka cyklotrasu od Kamenného mlyna cez Zvončín a Suchú nad Parnou do Malých Karpát mimo dopravných ciest. V dotyku je priľahlý areál golfu a takisto Mestom Trnava pripravovaný rekreačný areál Medziháj, ktorý bude okolo splavu vzdialený pešou trasou 15 až 50 minút.

Vizualizácia: inpool / Osusky Architekti

Komorný developerský projekt Belvederka prináša priestranné a moderne riešené 4-izbové byty situované na druhom nadzemnom podlaží a obchodné priestory na prízemí.

Byty poskytujú okrem komfortných plošných výmer aj orientáciu obytných miestností na slnečné svetové strany, čo je bonusom v zimných mesiacoch, ako prínos tepelných ziskov bytov. Orientácia izieb na juh a juhozápad poskytuje výhľad na lesopark Kamenného mlyna cez zasklené steny bytov počas celého roka.

„Zelená kulisa“ – výhľad na stromy a rybníky Kamenného mlyna bude dotvorená atraktívnou zelenou fasádou s prvkami popínavej zelene. Zelené terasy s nadštandardnými plochami 12 metrov štvorcových prinášajú využitie nielen na komfortné posedenie rodiny, ale aj možnosť ich využitia na zimné záhrady ako rozšírenie celoročného obytného prostredia bytov.

Popínavá zeleň fasády či zeleň na terasách, spolu s exteriérovými polohovateľnými žalúziami okien bytov, optimálne dopĺňajú potreby vonkajšieho tienenia bytov v letných mesiacoch s možnosťami individuálnej regulácie nastavenia si bývajúcim svoje pohodové podmienky v interiéroch izieb. V letných mesiacoch bude táto zeleň ochladzovať bezprostredné okolie objektu.

„Cieľom projektu pri navrhovaní boli okrem priestranných a komfortných bytov aj výhľady z bytov na celý Kamenný mlyn s nádhernými západmi slnka, lesopark Kamennej cesty, Malé Karpaty,“ skonštatoval autor projektu Ing. Arch. Peter Osuský.

“Niet pochýb o tom, že Belvederka prinesie oživenie do vyhľadávanej rezidentskej zóny pri Kamennom mlyne. Nielen z pohľadu nových služieb pre súčasných obyvateľov, ale aj z architektonického hľadiska. Sme presvedčení, že vzniká zaujímavý projekt, ktorý v sebe spojí pokojné bývanie v peknom prostredí priľahlej zóny Kamenného mlyna a výborné podnikateľské príležitosti,” poznamenal Ivan Novotný zo spoločnosti inpool.
 

Ako dodal, „veľmi nás teší, že sa nám podarilo pritiahnuť do Belvederky trnavskú Dobrú pekáreň, ktorá bude na ploche viac ako 120 metrov štvorových prevádzkovať svoj rozšírený kocept ‚potravín‘. V ponuke budú ich remeselné pekárske výrobky, rýchle občerstvenie, mäsové, mliečne výrobky, zelenina či ďalšie doplnkové produkty“.

Viac informácií nájdete na www.belvederka.sk, e-mail: info@belvederka.sk.

(PR)

Vizualizácie (zdroj: inpool / Osusky Architekti):

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2021 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.