reklama

O vzťahoch aj intimite v Malom Berlíne porozprávajú spisovateľka Monika Kompaníková a psychológ Ján Hrustič

Prečo sa vo vzťahu cítime osamelo? Čo robiť, ak sa zo vzťahu vytratila intimita? Na tieto, ale aj na veľa iných otázok o vzťahoch odpovedá kniha rozhovorov Moniky Kompaníkovej a Jána Hrustiča o umení blízkosti.

Do kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave prídu 14. februára 2024 o 18:00 oceňovaná slovenská spisovateľka Monika Kompaníková a psychológ Ján Hrustič. Odprezentujú tu svoju novú knihu Umenie blízkosti.

Čo spôsobuje, že sa vo vzťahu cítime osamelo? Čo robiť, ak sa zo vzťahu vytratila intimita? Ako a kedy sa s partnerom rozprávať o nepríjemných veciach a načo je dobrá nezáväzná konverzácia? Aký je rozdiel medzi zaľúbenosťou a zrelou partnerskou láskou? Akú úlohu v partnerstve zohráva egocentrizmus, manipulácia či vzťahy s rodičmi?

A je pravda, že vďaka konfliktom sa naše vzťahy rozvíjajú? Aj o tom bude diskusia na sviatok zaľúbených, 14. februára, v Malom Berlíne.


Monika Kompaníková a Ján Hrustič

FOTO: Tomáš Benedikovič

Veľkou vzácnosťou je, že kniha Umenie blízkosti neponúka len teoretické poznatky, založené na výskumoch a odbornej psychologickej praxi, ale dáva aj konkrétne techniky, ako do partnerstva vrátiť pocit naplnenia, intimity, blízkosti a zároveň slobody. Viac sa dozviete na besede s Jánom Hrustičom a Monikou Kompaníkovou.

Kultúrne centrum Malý Berlín sídli v historickom centre Trnavy na Štefánikovej 4. Vstupné na besedu je 3 € v predpredaji, 5 € v deň podujatia, 2 € pre študentov, seniorov, ZŤP. Viac informácií nájdete na webovej stránke centra.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2024 19:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.