reklama

Pod trnavskými hradbami opäť vyrástlo stredoveké mestečko

Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka otvára svoje brány.

Program po oba dni v piatok 7. aj v sobotu 8. septembra začína o 10. hodine.

Do Trnavy zavítajú špičkové skupiny historického šermu a boja i žonglérske a tanečné zoskupenia z celého Slovenska, svoje výrobky a prácu predvedú historickí kováči, obuvníci, výrobcovia riadu podľa historických predlôh, keramikár i včelár.

Vstup do promenády má chrániť pred nájazdmi dobyvateľov drevená hradba so strážnou vežou, aby sa detskí návštevníci táborov mohli v bezpečí povoziť na koníkoch, zahrať starú vikingskú hru s kolkami, indiánsku hru s loptou či vyskúšať svoje schopnosti v detských rytierskych bojoch. Nebudú chýbať ani atrakcie a hry pre dospelých, ktorí si budú môcť zmerať sily a presnosť v presekávaní ostrými zbraňami, v hode sekerou, oštepom alebo v lukostreľbe. A po náročných bojových výkonoch si budú môcť rozriediť adrenalín podľa vlastnej nátury – buď v historickej krčme, alebo v orientálnej čajovni.

Návštevníci budú môcť nazrieť nielen do zbrojníc, ale aj táborových kuchýň Normanov, templárov, rytierov a lukostrelcov, predvedú sa tu bojové formácie s tyčovými zbraňami a podporou delostrelectva, lancknechti s dlhými pikami a obojručnými mečmi, šermiari, žongléri, muzikanti, tanečníci a hltači ohňa

Podujatie organizujú v spolupráci s mestom Trnava členovia Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu.

Program prvého dňa uzavrie o 21. hodine koncert a ohňová šou, v sobotu festival vyvrcholí veľkolepým bojovým galaprogramom.

Program podujatia Stredovek pod hradbami:
Piatok 7. 9. 2012
9:00 otvorenie promenády
Od 10:00 do 20:00 každú celú hodinu šermiarske, žonglérske alebo tanečné či hudobné vystúpenie z obdobia stredoveku a renesancie
20:15 fakľový sprievod mestom
21:00 večerný program (hudobný koncert a pyro show)
22:00 zatvorenie promenády

Sobota 8. 9. 2012
9:00 otvorenie promenády
10:00 – 18:00 každú celú hodinu šermiarske, hudobné a tanečné vystúpenie z obdobia stredoveku a renesancie
19:00 galaprogram – armády prichádzajú
20:00 zatvorenie promenády

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2012 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Pod trnavskými hradbami opäť vyrástlo stredoveké mestečko”

 1. 1
  Milos says:

  To čo za amatéra sa tam hralo na fotografa, keď bol v piatok večer program a bola ohňová šou. Nejaké 3-4 metre od od účinkujúcich, vpravo pred obecenstvom fotil s bleskom a rušil tým celkový dojem z predstavenia. Nech si zaobstará poriadnu optiku a fotí z dostatočnej vzdialenosti. Čo robili usporiadatelia, že ho nevyhodili odtial?

 2. 2
  Feri says:

  Zorganizuj ty takuto akciu, ked si taky mudry a sprav to lepsie, zaplat lepsich fotografov. Mne sa to cele ohromne pacilo, gratulujem a chvalim organizatorov tohto podujatia!! Je to najlepsia akcia z celeho jarmoku, ktora sa navyse kazdym rokom rozvija a vylepsuje! Obrovsky zaujem ludi a ich ohlasy na Stredovek pod hradbami hovoria same za seba. Taketo aktivity treba podporovat, najstarsie slobodne kralovske mesto si takuto akciu zasluzi!

  • 2.1
   Milos says:

   Jasne, ze cela ta akcia je skvela a kazdym rokom je lepsia. proti tomu nic nemam. Sam tam chodim rad a berem priatelov z inych miest Slovenska. Ale, ak je ohnova sou. Zhasnu svetla, aby bol lepsi zazitok pre divakov. Oblast je ohradena pre ucinkujucich. Tak nechapem, preco tam organizatori pustia cloveka, co svojim blekom, isto oslepoval ucinkujucich a rusil celkovy dojem z predstavenia.

  • 2.2
   Mihoč says:

   Možno by sa to časom mohlo vymeniť..jarmok pod hradbami a stredovek v meste. A dobývala by sa radnica:)

 3. 3
  ... says:

  Bolo to skvele. Vsetkym vdaka a ucta.

 4. 4
  Peter Bročka says:

  Stredovek pod hradbami – pre mňa najzaujímavejšia časť jarmoku

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.