reklama

Mestská rada stiahla materiál o predaji pozemkov pre City-Arenu z rokovania zastupiteľstva

Mestská rada mesta Trnava na svojom pondelňajšom zasadnutí rozhodla o stiahnutí materiálu o predaji a prenájme pozemkov a nehnuteľností v priestoroch a dotyku Štadióna Antona Malatinského spoločnosti City-Arena z programu septembrového mestského zastupiteľstva.

Mestská rada, rovnako tak finančná a majetková komisia žiadajú investora o predloženie presného geometrického zamerania pozemkov, ktoré majú byť zahrnuté do predaja za cenu 1 euro.

Na základe predložených čísel pozemkov z katastrálnej mapy nie je možné presne, jasne a bez pochybností definovať, o ktoré pozemky investor žiada. Členovia mestskej rady preto požiadajú investora o spresnenie a doplnenie ďalších dokladov,” uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Stiahnutie materiálu napokon odhlasovala mestská rada na návrh finančnej komisie.


Grafické znázornenie pozemkov a nehnuteľností zaradených do predaja a prenájmu spoločnosti City-Arena. Obrázok po kliknutí zväčšíte

O predaji a prenájme pozemkov a nehnuteľností spoločnosti City-Arena, ktorá plánuje v Trnave modernizáciu a kopmlexnú rekonštrukciu futbalového štadióna, výstavbu hotela, obchodného centra, administratívnych priestorov a podzemného parkoviska pre 1100 áut, sa bude rozhodovať najskôr až na ďalšom zastupiteľstve. To je predbežne naplnánované na 11. decembra.

Na rokovaní mestskej rady o predaji a prenájme mestských pozemkov zazneli tiež pochybnosti o dostatočných garanciách zo strany investora voči mestu v prípade zlyhania celého zámeru.

Viacerí z členov komisií požadujú garancie podobné tým, ktoré malo mesto zmluvne zakotvené v prípade švajčiarskeho investora. Vtedy mesto požadovalo finančnú zábezpeku vo výške približne 7 miliónov eur.

Bolo to z dôvodu, aby sa nestalo, že investor rozoberie štadión a od projektu počas výstavby odskočí. Mesto by síce prišlo o štadión, ale zo zloženej zábezpeky by mohlo financovať výstavbu nového,” vysvetlil člen mestskej rady Jozef Pobiecký, ktorý v období rokovaní so Švajčiarmi zastával na radnici pozíciu viceprimátora.

Ako pripomína, tak ako v minulosti aj dnes projekt výstavby nového štadióna podporuje, ale zároveň zdôrazňuje dôležitosť pevných garancí zo strany investora voči mestu.

V návrhu zmluvy sa síce spomínajú garancie napríklad v podobe úhrady sumy za poskytnuté pozemky vo výške znaleckého posudku, ale ten je potrebný spracovať,” dodáva.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2012 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Mestská rada stiahla materiál o predaji pozemkov pre City-Arenu z rokovania zastupiteľstva”

 1. 1
  papula says:

  Neviem kto robil mapu uvedenu v clanku, ale vobec nesuhlasi s popisom parciel v clanku
  http://www.trnava-live.sk/2012/09/12/mesto-planuje-predat-investorovi-projektu-city-arena-rozsiahle-pozemky-za-jedno-euro/
  V diskusii je mapa, kde su vyznacene vsetky pozemky, chyba napr parcela registra „C“ č. 5671/6 – zastavané plochy a nádvoria, s výmerou 103 885 m2, a veeela inych parciel.
  Co sa tu deje? Tvorca mapy z toho clanku ma ine podklady ako autor clanku o predaji pozemkov za 1 eur?

  • 1.1
   Laco says:

   aspon je videt, jak to ma mesto aj investorom “dokladne” pripravene. bordel narychlo zbuchany. jak keby predavali petrzlen.

  • 1.2
   Mir says:

   Chýba napr. aj 8938 – Športová ulica, 8939/2 – Kollárova ulica aj 9062/8 – cesta z Hlbokej ulice okolo amfika, spolu 12 098 m2. Takže čo bolo cieľom zverejnenia tejto mapy?

  • 1.3
   Palko says:

   Presne tak, ten obrazok vobec nesuhlasi s tym pdf zoznamom co bol na stranke mesta. Este, ze som si ho stiahol aby sa to dalo porovnavat ak by sa stratil.
   Parcela registra „C“ č. 5671/6 podla katastralnej mapy konci az pri danovom urade, poliklinike a socialnej poistovni.
   Mali by to znovu predlozit s nakresom z katastralnej mapy a nie co si nakresli investor. Lebo to inak bude stale zavanat nejakym pokusom o manipulaciu.

 2. 2
  chybilasybila says:

  Faktom je, ze investor tejto akcie sa uz davnejsie verejne priznal ze nema pre tuto akciu doteraz vycleneny ani cent. Az po rozhodnuti MZ o financnych podmienkach prenajmu zacne konkretne rokovat s veritelmi o podmienkach uveru na tuto akciu. A ten bud dostane, alebo nie. Zaruky ma, ale nepovie kde(Cyprus,Barbados,Belize, Sv.Vincent a Tomas,…)

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.